Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ausztriában miért zöldebb a fű?

Ausztriában miért zöldebb a fű?

Figyelt kérdés
Most jártam Salzburg, Hallstatt környékén és láttam minden milyen üde zöld, nálunk meg minden kiszárad.

aug. 17. 15:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
76%

- Több csapadék - Ausztria: 1110 mm/év, Magyarország: 589 mm/év (2020-as adatok, forrás: [link] )

- Alacsonyabb átlaghőmérséklet - Ausztria: 7,44 °C, Magyarország: 11,50 °C (1991-2020 közötti adatok, forrás: [link] ) -> kevesebb párolgás

- Más talaj, más növényzet

aug. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
54%
Es az nem tunt fel ottjartadban, hogy nincs 38 fok?
aug. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
És Mo-n miért esik ilyen rohadt ritkán az eső?!
aug. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
55%
13 mert változik az éghajlat... mellesleg mostanában elêg nagy esők vannak Magyarországon.
aug. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

13

Azért, mert Mo. egy gödörben van. (Na jó, ne minősítsük a rendszert. :)

Az eső úgy keletkezik, hogy a párás, aránylag melegebb levegő felemelkedik különféle okok miatt, a fenti hideg levegő miatt lehűl, és a hideg levegőnek, ugye, kisebb a páramegtartó képessége. (+10 fokon 1 m3 levegő majdnem 10 g vizet tud megtartani, 0 fokon már 5-öt se, -10-en meg már csak 2-t. És a felhők többsége általában 0 fok alatti.)

És amit már a lehűlő levegő nem tud megtartani, az kiválik, és leesik.

Na mármost, mivel minket mindenfelől hegyek vesznek körül, ezért az érkező párás légtömegeket a hegyek megemelik, kihull belőlük a víz jó része, hozzánk már csak a maradék ér el.

Ausztria területén még érvényesül az Alpok emelő hatása, ezért esik több eső. Nálunk még részben ide tartozik a nyugati határ környéke, itt is aránylag sok az eső a legtöbb évben.

Én még valamikor a rendszerváltás idején táján mentem vonattal Bécsbe, mikor divat volt a Mariahilferstrasse környékét látogatni. Akkor még semmit nem tudtam a meteorológiáról, de az feltűnt, hogy amikor átértünk a határon, akkor a kiégett, gazos környezetet egyből felváltotta a zöld gyep.

aug. 20. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!