Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ausztriában tömegesen mondanak...

Ausztriában tömegesen mondanak fel a tanárok, mert a gyerekek nem beszélnek németül. Hogy lehet így tanítani?

Figyelt kérdés

hír : Az osztrák statisztikai hivatal tanulmánya szerint a bécsi tanköteles gyerekek közel háromnegyede nem beszél németül. Ez komoly feszültségekhez vezet az oktatásban, aminek következtében a tanárok tömegesen mondanak fel.


kérdésem : a német tanár max angolul tud egy kicsit ha fiatal. Nálunk sem tud semmilyen idegen nyelvet egy idősebb tanár. Én is tanár vagyok tudom. Én sem beszélek semmilyen nyelven. Namost ha németül beszél minden pedagógus és a gyerekek 3/4-e nem beszéli a nyelvet, mert most jöttek afrikából akkor hogy lehet tanítani ? Hogyan zajlik egy óra? Hogy tanítanak a kollegák?


Én nem is tudnék így tanítani


* *


➡"A bécsi tanköteles gyerekek mintegy hetven százaléka nem beszél németül a mindennapi életben. "


➡"A bécsi iskolakezdő gyerekek egyharmadának nincs meg a tanórák követéséhez szükséges német nyelvtudása, annak ellenére, hogy a gyermekek kétharmada Ausztriában született. [link]



júl. 21. 12:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%
Origo XD
júl. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
80%
Ez megér egy zsák krumplit.
júl. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
79%

"A bécsi iskolakezdő gyerekek egyharmadának nincs meg a tanórák követéséhez szükséges német nyelvtudása"

. Ami azért egy árnyalatnyival máshogy hangzik, mint ahogyan a kérdésben megfogalmaztad.

júl. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
44%

Tanár nyelvvizsga nélkül?


Ne kamuzz.


Még érettségihez is kell idegen nyelv. A diplomához meg nem kell?


Vagy te 8 általános katonából lettél "tanár" ?

júl. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
15%

Egyik mondat 1/3, másik 70 % :)

OK, máshogy fogalmaz, de ugyanazt.

júl. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
7%
Osztrák az egy tróger nép.
júl. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
95%
Valójában úgy néz ki Ausztriában, hogy azok gyerekek, akik nem tudnak németül nyelvi felzárkóztatásban részesülnek. Be vannak erre rendezkedve. Üdv Ausztriából...
júl. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
91%

Az origo annyira hiteles mint egy kínai nike papucs.

Szóval az eredeti osztrák adatokból érthetően:


A bécsi gyerekek 70%-a nem beszél németül. Tehát a 18 év alattiak 30%-a beszél németül:


-A bécsi középiskolások között 23% aki tud németül, tehát 77% nem beszél németül


-A bécsi általános iskolások 55%-a nem beszél németül, tehát 45% beszél.


-Az első osztályos tanulók negyede (10ezer fő) nem beszél németül. Ebből 6000 fő ott született Ausztriában.


Az országos átlaghoz ezeket a számokat kb osztani lehet bő kettővel.

júl. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Ja és azt osztrák gyerekeknek is meg kell tanulni a németet (hochdeutsch), mert a helyi dialekt, amit otthonról hoznak nem alkalmas a "tanórák követéséhez".

7-es voltam.

júl. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

A nyelvi felzárkóztatás után, amikor alapfokon tudnak majd valamit nyögni vajon lehet őket törétnelemre, matekra tanítani?


Nekem is van nyelvvizsgám. Anno rákészültem, nem használtam. Nem tudok beszélni mégsem :XD

júl. 21. 13:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!