Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Asztrofizika vs csillagaszat (?)

Asztrofizika vs csillagaszat (?)

Figyelt kérdés

Kerem szepen valaki leirna nekem h mi a kulonbseg a ketto kozott es hogyan lehetek ez vagy az, az alapkepzesen keresztul egeszen a mesterkepzesig minden tudni szeretnek

Elore is koszonom h valaki vette a faradtsagot es leirta, nekem ez egy hatalmas segitseg es nagyon halas lennek ha valaki leirna ezeket🤍


aug. 15. 22:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az asztrofizika a csillagászat része, a csillagok fizikájával foglalkozik.

Az ELTE-n érdeklődj.

[link]

aug. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az asztofizikai az űr és az égitestek fizikájával foglalkozik, a csillagászat pedig tágabb értelemben az égitestek megfigyelésével, amibe több minden is beletartozik, nem csak az asztrofizika. A gyakorlatban hatalmas az átfedés a kettő között, szóval tanulás szempontjából szinte mindegy is. Van egyáltalán külön asztrofizika szak? Azt hittem, hogy csillagászat (specializáció) van mindenhol, még akkor is, ha fizika alapszakon kezdesz.
aug. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 nb2019 ***** válasza:

A javasolt kiindulás az ELTE Fizika BSc. Itt van "Csillagász" specializáció (korábban szakirány). Ez ad egy Fizikus alap fiplomát, amivel lehet továbbmenni Csillagászat MSc-re. Aztán pedig erősen ajánlot a Doktori Iskola.


[link]

aug. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!