Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a Föld népessége sokkal...

Ha a Föld népessége sokkal alacsonyabb lenne, akkor a fenntarthatóság kérdése is egy csapásra megoldódna?

Figyelt kérdés

aug. 15. 02:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Mit értünk sokkal kevesebb alatt? Az a népességszám ugyanúgy exponenciálisan növekedne mint most? Az ipari termelés ugyanígy exponenciálisan bővülne mint most?

Valójában bármilyen eseménnyel csökkenne mondjuk tizedére a népesség, az az egész rendszer összeomlását jelentené. A Mad Max világa dajka mesének tűnne hozzá képest...

aug. 15. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

Részben, de sok múlna azon is, hogy utána merre folytatnánk.


Meg aztán az is kérdés, hogy mi lenne a fenntartásra érdemes egy nagyobb kataklizma, például egy atomháború után?

aug. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

Akkor ezzel nem kellene közvetlenül foglalkozni.

VISZONT!

Ebben az esetben vagy vándorolni kéne, vagy pedig messziről szállítani sok mindent.

És persze, ha a mai népességet csökkentenénk le így, akkor összeomlana a társadalom, és visszakerülnénk a középkorba.

aug. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
8%
Az emberiség ~98%-a ökológiai hulladék. Szörnyen hangzik. Egy ekkora átlagtömegű fajból nem lehetne több 100-200 egyednél. De még ebben az esetben sem oldódna meg semmi. Viszonylag maréknyi ember is képes lenne tönkretenni a bolygót. Talán a "jó" hír, hogy az élet alapvető feltételeit nem tudjuk tönkretenni. Arra csak egy tőlünk független kozmikus esemény lenne képes.
aug. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
32%
*millió
aug. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
20%

Majomból valóban nem lehetne több.

Az ember mennyivel tud többet?

aug. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
39%

Az egész arra megy ki, hogy valamire rá kell fogni valamit, a haszon miatt.


Nem fenntartható -> új technológiák/termékek -> új üzletek.


Már rég élhetnénk tökéletesen, csak az nem jövedelmező. Minden egyes öko húzásnak üzlet van a hátterében, az 50 ft-os visszaváltási rendszer sem a sok műanyag szemét miatt lett kitalálva.


Mint ahogy a CSOK sem az emberek jólétéért lett, hiszen akkor csak az inflációval nőne a visszafizetendő összeg, ha nem jön össze.


Egy nyamvadt faültetési akció sem a levegőért van, hanem azért, hogy politikai krediteket hozzon valakinek és/vagy családon belül van a faiskola pl.


Lehetne végtelen móddal sorolni, covid, aksigyárak, napelemek, stb. stb.

aug. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
29%

A jelenlegi életmódunkat kb. 2,5 milliárd emberrel bírja el az ökoszisztéma. Tehát igen, számszerileg ha ezen a szinten tartanánk a népességet, akkor meglennénk.


Csakhogy ahogy 1-es is írta, a jelenlegi társadalmi rendszer meg nem erre van berendezkedve, nem bírnánk fenntartani a mostani rendet ilyen kevés emberrel.

aug. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%
1 ember is tudna úgy pazarolni hogy az káros legyen a bolygóra. Van egy felső határ és azt még nem értük el. A probléma nem a fenntarthatósággal van, hanem azzal hogy bődületes módon pazarlunk.
aug. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
64%
#9 "Van egy felső határ és azt még nem értük el." Réges-régen elértük. A Föld rendszereit túlhasználjuk, már a megújuló erőforrások sem képesek lépést tartani a felhasználással, a nem megújulók felhasználása pedig értelemszerűen bármilyen mennyiségben előbb-utóbb a készletek feléléséhez vezet. Bolygónk ásványkincseinek ipari mértékű kizsákmányolása a fosszilis energiahordozók felhasználásával mára elérkezett a végstádiumba. Az épített tömeg meghaladta a biomassza tömegét ( [link] ), és 20 évente duplázódik, magyarán a következő 20 évben annyi nyersanyagot fogunk felhasználni mint az ipari forradalom óta összesen. Nyilvánvalóan ekkora készletek a legtöbb ásványnál már nem állnak rendelkezésre, ezért az eddigi gyakorlat nagyon rövid időn belül megfeneklik. Egy-két kritikus nyersanyag kiesése az egész rendszert dominó szerűen be fogja dönteni. Azon lehet vitatkozni, hogy ez még ebben az évtizedben, vagy csak a következőben fog megtörténni, de ez valójában mindegy, a rendelkezésünkre álló idő alatt érdemi befolyásunk már nem lehet a jövő formálására. Aki esetleg tud mondani olyan végrehajtás alatt lévő vagy csak tervezett stratégiát, ami ezt a problémát megoldja, azt szívesen meghallgatom.
aug. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!