Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mekkora a világűr és mivan...

Mekkora a világűr és mivan azontúl?

Figyelt kérdés
Kell lennie egy határnak. Elméletileg tágúl folyamatosan, de ha tágul akkor valamiben kell h táguljon. Valaki azt írja h ha elindulnánk egy irányba előbb utóbb visszaérnénk a kezdőpontra de ez is hülyeség mert akkor egy gömb peremén mozognánk mint a föld, de ugye a földről is lehet felfelé menni úgy h ez itt elesett. Az ősrobbanás is miben alakult meg. Ahhoz is kellett egy tér,mert a semmiből nem lehet ősrobbanás, mert a semmi nem létezik🤣 Végtelen sem lehet mert mindennek van vége valahol.

#univerzum #világűr #Világyegyetem
aug. 1. 11:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

#9: Ez nem puszta fantazmagória, ez megfigyeléseken, méréseken alapuló modell:

[link]

aug. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Psycho ***** válasza:
100%

"Honnan tudják h 13.8milliárd éves? Ez megint csak a tudósok agyából kipattant infó. Lehet h mindig is volt vagy sokkal régebbi"


Bízom benne, hogy ezt nem úgy képzelted el, hogy valaki leült a kanapéra, eszébe jutott, hogy "hmm... legyen mondjuk 13.8 milliárd év!" És akkor azóta ezt fogadjuk el, mert a kanapén ülő valaki névtábláján szerepelt a "tudós" kifejezés.


---


Semmi gond nincs azzal, ha feltételezed, hogy a világegyetem örök, vagy netán azt, hogy régebbi, mint 13.8 milliárd év.

De...!

Mire alapozod ezt a felvetést? Hogyan lehet ezt megvizsgálni? Milyen mérésekkel, szimulációkkal, megfigyelésekkel, matematikai modellekkel tudod alátámasztani (vagy épp cáfolni) ezt a hipotézisedet?


Ezek a kérdések, amiket felsoroltam, mind-mind meg vannak válaszolva az ún. Lambda-CDM modellben, amit #11 is hivatkozott, és amiből kijön a világegyetem jelenleg becsült kora.

A lényeg, hogy ez a 13.8 milliárd év nem a tudós fejéből pattant ki, hanem benne van csillió mérés és megfigyelés az Univerzum struktúrájáról, a kozmikus mikrohullámú háttérsugárzás eloszlásáról, a sötét anyagról, a kozmológiai állandóról ami a világegyetem tágulásának mértékét fejezi ki, stb...


Ergo rengeteg adat lett betáplálva, és a matek ezt hozta ki.


Lehet, hogy nem jó, de ez van. Ez megalapozott. Ezt fogadjuk el, mert nincs jobb. Ráadásul nincs okunk feltételezni sem, hogy ez nem így lenne, mert összecseng minden megfigyeléssel.


Szuper dolog az, ha ezt megkérdőjelezed ezt, de a "mi van ha nem ennyi?" az nem megkérdőjelezés. Fel is kell tudni mutatni valamit. Ráadásul valami olyat, ami teljesen konzisztens az eddigi mérésekkel és megfigyelésekkel, hiszen azokat nem lehet csak úgy figyelmen kívül hagyni.

aug. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!