A kérdésem teljesen elméleti és tudományos oldalról érdekel a téma. Egy másik bolygón kifejlődött mikroba életképes lenne a Földön?
Van.
Valszeg viszont egy extrém körülményekhez alkalmazkodott élőlény lenne. Az enyhe földi körülmények között valószínüleg túl óvatos lenne, elnyomnák a földi mikrobák.
Szerintem a legnagyobb probléma a Földön a szabad oxigén. Nem zárható ki a lehetőség, de eddig nem találtunk olyan égitestet, ahol ilyen nagy mennyiségben lenne, mint a Földön. Ugye ahol nincs szabad oxigén, ott a mikrobák anaerob körülményekhez alkalmazkodnak (legalábbis a Földön), és az anaerob mikrobák többségének mérgező a légköri oxigén. De természetesen nem lehet kizárni, hiszen még tulajdonképpen a távoli égitestek spektroszkópos vizsgálata igencsak fiatal tudományág, meg ugye a földi mikrobák nem biztos, hogy azonosan működnek más mikrobákkal.
Úgyhogy természetesen nem zárható ki, és ezt az űrkutatási hivatalok is tudják,annak idején, még a visszahozott holdkőzetet is karanténba helyezték.
A fordítottja pedig ugyanúgy feltételezhető. Ha van olyan égitest, ahol képes túlélni adott mikroba, akkor túl is fog. Adott esetben a Jupiter Európa, vagy a Szaturnusz Enceladus holdja potenciálisan alkalmas lehet, akár földi mikrobák túlélésére is, de talán még a Mars földalatti folyékony vizeiben is lehetséges anaerob mikrobák túlélése.
Tekintettel arra, hogy számos úgynevezett föld típusú bolygó létezik, semmi meglepő, hogy egyik bolygón létrejött élet megél egy másikon.
És el lehet mondani két konkrétan ismert összetételű bolygó esetén, hogy esetleg garantálható a másikon a pusztulás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!