Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Bocsánat, nem tudom melyik...

Bocsánat, nem tudom melyik kategóriába kell, de akkor most milyen időjárás lesz jövőhéten, kánikula vagy hidegfronttal lehülés?

Figyelt kérdés

Egész délután fájt a fejem, most üvöltenék a fájdalomtól. Azt hittem valami vírust benyeltem, aztán eszembe jutott, hogy frontnál szokott így fájni a fejem, szóval délután megnéztem, azt írták, hogy hidegfront jön, lehülés.

Most meg egy másik helyen azt írják, hogy 7-10 napig tartó kánikula, azon amit meg délután néztem meg még mindig azt, hogy lehülés, hidegfront.

Most akkor melyik lesz?


júl. 27. 22:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Holnap éjjel hidegfront jön, kedd éjjelig itt lesz, szerdától melegedés és kánikula jön.
júl. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szuper, köszi!
júl. 27. 22:43
 3/11 anonim ***** válasza:
Ideje lenne már egy külön kategóriát nyitni az időjósoknak, mert hogy ez nem a tudományokba való, az biztos.
júl. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3, teljesen igazad van, én is próbáltam rájönni, hogy hova tudnám tenni. :D
júl. 27. 23:50
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#3/#4: Teljesen jó helyen van.

Az időjárás és annak összetevőinek mérése, az azoknak jövőbeli értékének numerikus modellekkel való számítása a meteorológia feladata, ami egy természettudományos tudományág.

júl. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5, nagyon szépen köszönön! Akkor végülis sikerült eltalálnom a kategóriát. :)
júl. 28. 00:23
 7/11 anonim ***** válasza:
*jövő héten
júl. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jövő héten hidegfront várható lehűléssel, ami csak MÉRSÉKELI a kánikulát, nem megszünteti azt.
júl. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
7, és igaz! Ezt tényleg elírtam. Na ebből is látszik, hogy tényleg durván fájt tegnap a fejem. :D
júl. 28. 09:02
 10/11 anonim ***** válasza:
53%

#5 A kérdés az időjárás összetevőinek mérésére vonatkozott? Nem. Azok jövőbeli numerikus analízisére? Nem. Az időjárásjelentés sem a tudományos műsorok végén szokott lenni. Ilyen alapon akár a szexuális témák is jöhetnének ide, hiszen szexuálpszichológia a tudomány azon ága, amely a szexuális viselkedés nemekre jellemző sajátosságait és azok viszonyát vizsgálja. Vagy programozási kérdések, hisz az is közvetlenül kapcsolódik a tudományhoz, de akár a közlekedési témák is, mivel az jobbára a mérnöki tudományok témaköre.

Viszont az a kérdés, hogy akkor most milyen idő lesz a jövő héten, vagy meddig lesz még meleg, na az nem a tudomány területe, kivéve, ha a kedves kérdező nem szolgáltat elegendő adatot a számításokhoz és a kedves válaszadó nem vezeti le numerikus módszerekkel a választ. Ezek viszont egyik ilyen jellegű kérdésben sem szoktak előfordulni, csupán az időjósok aktuális jelentéseinek ismertetésében szokott kimerülni a válasz.

júl. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!