Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha nagy mennyisegben tudnánk...

Ha nagy mennyisegben tudnánk antianyagot előállítani mennyire változna meg a vilagunk? Mikre használnák fel a gyakorlatban?

Figyelt kérdés
Pl antigravitációs technológia, erőművek vagy ezeknél meg extrémebb területek.

júl. 22. 19:49
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

"nem tudjuk tárolni a fizika szabályai szerint"

Csak ez nem igaz.

Semmiféle szabály nem tiltja a tárolását, csak nem érhet közönséges anyaghoz. Ha mégis hozzáér egy nagyon kis %, az nem katasztrófa, csak melegedni fog, meg sugározni.

Az ilyen problémákat ma már az ipar tudja kezelni.

júl. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Igen, melegedni fog, mivel az a nagyon kis % tömeg az bizony energiává alakul. És emiatt nem kicsit fog melegedni. Egyébként nagyon kíváncsi lennék arra, hogy hogyan állítanánk elő nagy mennyiségű antianyagot, amit aztán valamilyen formában tárolnánk, majd a felhasználásához megfelelő mértékben adagolnánk. Mindezt úgy, hogy biztonságos legyen minden egyes lépés.
júl. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerű feladat, és igen veszélyes - de te azt mondtad, hogy lehetetlen, az meg nem igaz.

Annak idején a nitroglicerint is először meleg eljárással készítették, ahol 50% volt az esélye, hogy az egész felrobban úgy, ahogy van. Fel is robbant jó párszor, utána találták fel a dinamitot.


Itt, a készítéshez minimum fúziós energia szükséges, hogy a gazdaságosság egyáltalán felmerülhessen. Biztonság pedig akkor lesz, ha sikerül megoldani, hogy ami készül, az mágneses legyen, de ne ion, hanem semleges anyag.

júl. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
0%

"Itt, a készítéshez minimum fúziós energia szükséges, hogy a gazdaságosság egyáltalán felmerülhessen." Nem gazdaságossági kérdésről vitatkozunk.

"Biztonság pedig akkor lesz, ha sikerül megoldani, hogy ami készül, az mágneses legyen, de ne ion, hanem semleges anyag." Mivel csak gyorsítókban tudunk antianyag részecskéket létrehozni, abból elég nehéz lesz mágneses anyagot előállítani.

júl. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

"csak gyorsítókban tudunk antianyag részecskéket létrehozni"

Megint csak nem igaz, létezik ilyen átalakulás.

júl. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

"Mivel csak gyorsítókban tudunk antianyag részecskéket létrehozni, abból elég nehéz lesz mágneses anyagot előállítani."

[link]

júl. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%
#16 Hihetetlen, lézerrel gerjesztett aranyatomokból is kirepülhetnek elektron-pozitron párok, hogy mik vannak! Ez semmin nem változtat, ugyanúgy nem vagyunk képesek mágneses antianyagot előállítani. Ráadásul még most is csak ng nagyságrendben tudunk antianyag részecskéket (pozitronokat) létrehozni, ebből nem lesz valamilyen antianyag.
júl. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Elképzellek, ahogy annak idején az ősembernek mondtad volna: "mit számít ez a vacak fél kg réz, amit itt kiolvasztottál, egyébként sincs több ebben a kőben, meg amúgy is, milyen puha anyag, ebből sose lesz semmi, hagyd a fenébe az egészet!"
júl. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
#17 Legyen annyi igényességed, hogy terelés helyett elismered, ha valamiben tévedtél.
júl. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Jó, ne tereljünk (egyikünk se), térjünk vissza az eredeti kijelentésemhez: "Mivel csak gyorsítókban tudunk antianyag részecskéket létrehozni, abból elég nehéz lesz mágneses anyagot előállítani."

Akkor mondjátok el szépen, hogy a lézeres eljárással tudunk-e mágneses antianyagot előállítani?

Egyébként a lézeres eljárásnak is ugyanaz a problémája, hogy nagyobb mennyiségben tárolni nem tudják a keletkező pozitronokat, ugyanis azok töltött részecskék, amik taszítják egymást, elég nehéz őket egy helyen tartani.

Egyébként a CERN-ben másodpercenként néhány tízmillió pozitront tudnak gyártani az antianyaggyárukban. Ez látszólag soknak tűnik, de 1 grammnyi pozitron előállítása ilyen ütemben nagyjából milliárd évig tartana. Ekkora mennyiség persze már jelentős energiát képvisel, nagyjából a hirosimai bombához mérhetőt. De mondjuk rakéta meghajtásához, vagy erőművekbe azért már grammnyi mennyiségek kellenének.

júl. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!