Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Amikor két hőmérséklet egy...

SzepsegKoldusa kérdése:

Amikor két hőmérséklet egy hőmérsékletté kiegyenlítődik, azt hogy nevezik?

Figyelt kérdés
Kémiai folyamat, de nem jut eszembe. Pl egy hideg vizes vödörbe teszünk egy pohár meleg vizet(nem folynak át egymásba) és a hőmérsékletük magasabbról csökken, alacsonyabbról nő, míg egy fokon megállnak.

júl. 20. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Termikus kölcsönhatás, és nem kémiai, hanem fizikai folyamat. Kémiai akkor lenne, ha vízből valami mássá alakulnának át, de jelen esetben csak a hőmérsékletük változik, ami egy fizikai tulajdonság.
júl. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A kérdéses magyar szakkifejezés:

"hőmérséklet-kiegyenlítődés"

júl. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%
A kevésbé magyaros változat a „termalizáció”.
júl. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3 - én a „termalizáció” kifejezéssel csak olyan értelemben találkoztam az atomfizikában, hogy egy elemi részecske - pl. neutron - ütközésekkel elveszti a jelentős mértékű mozgási energiáját, és lelassul a hőmozgás szintjére. Lényegében bizonyos értelmezés alapján a "forró" részecske így kihűl a környezeti hőmérsékletre.


Szerintem ezt helyes lehet használni a makroszkopikus testek mozgási energiájának a lefékeződésére is, de makroszkopikus testek közötti hőkiegyenlítődésre még nem hallottam használni ezt a kifejezést (bár nem magyar tannyelvű egyetemen tanultam fizikát).

júl. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!