Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az időkép.hu- és egyéb időjárá...

Az időkép.hu- és egyéb időjárásos weeboldalak a HungaroMet-től kapják az adatokat vagy saját mérőállomásaik stb vannak?

Figyelt kérdés
Sziasztok, szóval az időkép és "társai" a HungaroMet-től kapják az adatokat, és csak kiteszik a saját oldalukra, vagy vannak saját meteorológusaik mérőállomásaik,hogy megy ez? köszi :)
júl. 15. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Az időkép saját mérőhálózattal rendelkezik ami sokkal kiterjedtebb, mint ami a HungaroMet-nek van, mivel az észlelőik csatlakoztathatnak saját állomásokat. Annyi a különbség, hogy ezeket nem tekintik hiteles forrásnak, mert bárki csatlakoztathat állomást (akár te is) az időképhez ami előfordulhat, hogy a hiteles mérési javaslat ellenére nem megfelően telepítettek ezért a valóságtól eltérő dolgokat mér (pl: kánikulában a ténylegesnél 1-2 fokkal melegebbet, ha közel van a szenzor valami tereptárgyhoz az ajánlottnál).


Szóval röviden: a HungaroMet kevés de hiteles és rendszeresen kalibrált mérőműszerrel rendelkezik, míg az időkép jóval több, de nem hiteles állomással (persze attól lehet, hogy teljesen jók a mérések). Valamint az időkép is foglalkoztat saját meteorológusokat (az Impresszumban találsz bővebb infót kik milyen pozícióban dolgoznak a cégnél)

júl. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

A többség igen, hisz a Hungaromet a hivatalos magyarországi meteorológiai szolgálat, ami 1951 óta tagja a WMO-nak (World Meteorological Organization), van országos, hivatalos, saját tulajdonban levő mérőhálózata, radarjai, hozzáférése az európai adatbázisokhoz.


Az Időképnek ezen felül van lelkes amatőrök által üzemeltetett amatőr automata időjárás állomásokból és égképet adó kamerákból álló hálózata, nekik is van időnként bekapcsolt radarhálózatuk, illetve van 5 főből álló meteorológus-csapatuk is.

júl. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a kérdés onnét jött, hogy tegnap youtuben megnéztem 1 videót, arról, hogyan készül az időjárás előre jelzés, és ott azt hiszem a srác aki ugye magyarázta a dolgokat, azt mondta, ők nagyon sok egyéb helyre adják az adataikat előrejelzéseiket. Ugye Hungaromet-be készült a videó .Szerintem az időkép az egyik legismertebb időjárás portál, de tévedhetek is, én évek óta felvagyok iratkozva rá a facén csak ezt nem tudtam, ők csak a saját nevük alatt tovább adják e amit kapnak vagy maguk is előrejeleznek . köszönöm szépen.
júl. 16. 09:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!