Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 3 deci töményszesz megivása...

3 deci töményszesz megivása hogyan károsabb?

Figyelt kérdés

Ha reggel is, délben is és este is megiszok egyszerre 1-1 decit, ami jól megcsap, de 2-3 óra alatt kiürül a szervezetemből, vagy

ha fél óránként megiszom 1-1 centilitert, amitől kábé semmit sem érzek, de egész nap kábé állandó jelleggel van jelen a szervezetemben?



júl. 13. 08:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
70%
#10 Hát úgy, hogy nálam a tömény az nem 40%-ot jelent...
júl. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
30%

11


Akkor mennyit?96%-ot?

júl. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
64%
#12 Hát minimum egy normális házi pálinkát. 60% minimum.
júl. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

13


Oké.De a boltban kapható legelterjedtebb tömények;vodka,whiskey,Unicum..stb. átlag negyvenesek..Meg szerintem egy jó pálinkának sem kell feltétlenül méregerősnek lennie.Sőt egy ponton túl az alkoholfok mértéke már inkább ront az élvezeti értékén.

júl. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
#14 Persze ez mindkettő igaz, de attól még a lényeg nem változik: 40%-os bármi nem hívható töménynek.
júl. 14. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

@15 Ha bemégy bármelyik italboltba, kocsmába, akkor egyrészt kevés ital lesz ami 60% vagy a feletti alkoholtartalmú, másrészt ha azt mondod az eladónak, hogy valami töményet adjon, akkor nagy eséllyel 35-45% közötti valamivel fog kiszolgálni, ha nem valami speciálisat kérsz. Kábé az összes kiskerben kapható ital kb. <45%, az Abszinton, bizonyos pálinkafajtákon meg néhány rumon kívül.


Tehát igen, én is ilyen 40% körüli égetett szeszre gondoltam tömény alatt, és kérem, ennek fényében fogalmazzátok meg ezutáni válaszaitokat. Köszi!

júl. 14. 08:15
 17/20 anonim ***** válasza:
77%
Milyen 60% ember? 52 a maximum, kizárólag azoknak a gyümölcspárlatoknak, amiknek jól áll. 48 a tipikus, de semmi nem tiltja, hogy tovább hígítsa az ember a sajátját, ha az ízlése azt diktálja. A töményebbre hagyás legtöbbször a desztillált vízen spórolás miatt van, pedig 20k alatt lehet kapni rendes kis RO szűrőt, amiből lecsurog egy hektó egy nap alatt, tehát minimális tervezéssel elég lenne mindenre. Cimboráid inkább engedik rá az utópárlatot, mert jóvanazúgy. Esetleg az értelmesebbje rájön, hogy megéri hígítani, főleg hogy a kétes cefreminőség miatt elég karcos lesz az úgy is, nektek szakavatottaknak meg semmi nem elég erős, amiben nincs ez a rusnya ízhiba.
júl. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
66%

"másrészt ha azt mondod az eladónak, hogy valami töményet adjon, akkor nagy eséllyel 35-45% közötti valamivel fog kiszolgálni"

Nézd, meg fogsz lepődni, mert nálam is 96%-os alkoholt jelent a "töményszesz". Ez a tudományok kategória. Én meg vegyész vagyok. Ha az ételek italok kategóriába tetted volna fel a kérdésedet, lehet értettem volna, hogy nem sörre, hanem égetett szeszes italra gondolsz. Már megbocsáss...

júl. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Áh, nálad az igazság, vitán felül.
júl. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Phoney ***** válasza:

Fiziológiailag minden létező szempontból kevésbé ártalmas, hogyha adott mennyiséget minél jobban elaprózol. A felszívódás és a vérkör is úgy működik, hogy amíg nem szívódik fel egszerre sok, addig a máj sokkal nagyobb részét képes azonnal feldolgozni, így a szervezeted többi része nemcsak sokkal kisebb koncentrációban, de kisebb mennyiségben is fog találkozni az alkohollal, mintha egyszerre zúgatsz be egydeciket.


Hátránya csak abból lehet, ha nálad valamiért ez vezet inkább függőséghez, de én arra sem fogadnék, mivel 1-1 cent igen keveset hoz azokból a hatásokból, amik a pszichés függőséget kialakítják.


Azzal viszont számolj, hogy ha reggeltől estig iszogatsz, akárhogy is osztod el, akkor hamarosan se a mikort, se a mennyit nem te fogod eldönteni.


júl. 13. 12:04

Ha neked 6 óránként 3×1 decitől estére már 2,3 ezreléked van, akkor lehet meg kéne nézetni a májadat... A Widmark formula ad 1.2 ezrelékes csúcsot egydecire... hogyha 40 kiló vagy!

júl. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!