Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 3 deci töményszesz megivása...

3 deci töményszesz megivása hogyan károsabb?

Figyelt kérdés

Ha reggel is, délben is és este is megiszok egyszerre 1-1 decit, ami jól megcsap, de 2-3 óra alatt kiürül a szervezetemből, vagy

ha fél óránként megiszom 1-1 centilitert, amitől kábé semmit sem érzek, de egész nap kábé állandó jelleggel van jelen a szervezetemben?



júl. 13. 08:40
A kérdező szavazást indított:
1-1 deci a károsabb
1-1 centi a károsabb
egyenértékűek
nem tudom, de én is kíváncsi vagyok
10 szavazat
1 2
 1/20 MDaniel98 ***** válasza:
88%

Az egyszeri nagyobb adagok (reggel, délben, este) nagyobb kockázatot jelentenek az akut alkoholmérgezésre és azonnali balesetekre, sérülésekre.

A folyamatos kis adagok hosszú távon krónikus betegségekhez vezethetnek, mivel a szervezeted állandóan alkohol hatása alatt áll.

júl. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Egy deci töménytől azért aligha hiszem, hogy egy egészséges 18 év feletti alkoholmérgezést kapna :)
júl. 13. 09:03
 3/20 MDaniel98 ***** válasza:
83%
Arra gondoltam, hogyha ezt rendszeresen végzi.
júl. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
27%

"1-1 decit, ami jól megcsap, de 2-3 óra alatt kiürül a szervezetemből"


Nagyon el vagy te tájolódva. Jó lesz az 10-12 órának is. Ha 6 óránként iszol, akkor a véralkoholszint sosem csökken kb. 0.5 ezrelék alá. Ha félóránként iszol 1-1 centilitert, akkor a véralkoholszint MAXIMUMA 0.05 ezrelék körül lesz, azaz tízszer annyi.


A te elméleted arra épül, hogy ha 6 óránként iszol, akkor kiürül és utána nincs, ellenben 1-1cl esetében folyamatos az alkohol jelenléte. Az igazság viszont az, hogy előbbi esetben folyamatosan megállás nélkül, még 6 órával később is magasabb lesz a véralkoholszinted, mint bármikor, ha 1-1cl-t iszol.


Itt pedig már képbe jön az is, amit #3 ír: a rendszeresség. Hiszen ha 6 óránként iszol, akkor egyet bevágsz reggel, akkor a maximumod 1.2 ezrelék lesz. Eltelik 6 óra, van még benned 0.5 ezrelék, ebédre rávágsz még 1.2 ezreléket, akkor ott már 1.7 ezrelék a maximum. Este folytatod, 2.3 ezrelék. Egyetlen nap után elértél arra a szintre, ami "zavarodott" állapotot jelent, 4. szint a 7-es skálán. Egy héten belül halott vagy.

júl. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
@4 Te valamit nagyon félreszámolsz. Nem tudom mit, de sok ismerősöm van, aki ennél jóval többet iszik napközben, és 20 éve ezt csinálja. Egyik héten sem halt még bele.
júl. 13. 12:08
 6/20 veszettkecske ***** válasza:
100%
És ha féldecisre osztanád? Mert 1 deci az a gyomornak, és a hasnyálmirigynek nem tesz túl jót így egyben talán, meg a vércukornak sem. Féldeci az még érezhető is, de kontrollálható is stb... szóval 6 x fél deci elosztva? Ha már mindenképp kell az a 3 deci etil:)
júl. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
@6 Ha érdekel a válasz, akkor írd ki új kérdésbe kérlek. Az én kérdésem nem erről szól.
júl. 13. 12:28
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy hogyan nyomod az alkoholizmust, mert egy idő után kialakul a leghatékonyabb ivási szokás és mindenképp tönkremész bele.
júl. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
#5 Nem számoltam félre semmit. Előtted az internet, menj és tanulj egy kicsit.
júl. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

4.

9.


Induljunk ki abból,hogy mondjuk egy 75 kilós ember megiszik egyszerre szünet nélkül,rövid időn belül 3 deci 40%-os szeszt.Akkor a véralkoholszint lesz kb.olyan 1,8 ‰. Na most ugyan miként lenne már ennél magasabb ha egy napra elosztva issza meg ugyanazt a mennyiséget?

júl. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!