Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ősemberek vágták/reszelték...

Az ősemberek vágták/reszelték a körmüket?

Figyelt kérdés

Ezek az emberek évekig nem vágták: [link]


az ősemberek is így nézhettek ki hisz ők biztos nem vágták le de a rajzokon képeken nem így ábrázolják őket vagy nekik nem nőt ekkorára évek alatt sem?



júl. 12. 09:58
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Csak akkor vágták le a körmüket mikor lerajzolták őket, amúgy hosszú körmük volt.
júl. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Arról, hogy milyen volt az őskori emberek körme, a neolitikumben készített, úgynevezett körömbenyomásos kerámiák tanúskodnak. Jómagam is találtam már olyan őskori (Körös kultúrához köthető) cseréptöredéket, amelyen körben egy finom, gracilis kezű őskori fazekas (talán egy kislány?) által készített körömbenyomásos díszítések voltak. A körömnyomokon jól látszott, hogy a fazekas körmei hegyesre voltak csiszolva. A cseréptöredék olyan jó megtartottságú volt, hogy néhol még az ujjnyomat recéit is látni lehetett.
júl. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem leharaptak. ha nem volt semmi amivel lehetett.
júl. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Aki nem "divatozott"és nem csiszolta, annak is kopott magától. Akkor még kellett egy kis fizikai munkát is végezni a billentyűzet pötyögtetésén kívül :-)
júl. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekik nem nőtt ekkorára, mert nekik dolgozniuk kellett, így a túl hosszú körmök letörtek.
júl. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy engem elgondolkoztat, hogy a linken szereplő extrém hosszú körmű emberek hogyan mossák ki a feneküket, stb. - hisz egy brutális vezekléssel is felér az ilyen körmök viselése, ráadásul undorító megjelenést biztosít!

😆😂🤣

júl. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egésznapos fizikai munka során szerintem simán elkopott. Vadásztak, fát, csontot, köveket dolgoztak föl, növényeket bontogattak, szóval tuti, hogy rövidre kopott a körműk.
júl. 13. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ősemberek nem vágták a körmüket, hanem használták. A köröm nem véletlenül alakult ki, hanem mint munkaeszköz.

A csimpánzok se vágják a körmüket, mégse méteres nekik:

[link]

[link]

júl. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!