Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mekkora lenne a valóságban az...

Mekkora lenne a valóságban az átmérője ennek a kőnek ha ekkora a Földhöz képest?

Figyelt kérdés
A Föld legyen 12000 km-es, ez mekkora lenne? Indiához is mértem már és egy kicsit nagyobbnak tűnik tőle. A képen egymás mellett vannak. A Holdunk helyén vajon mekkorának tűnne?

júl. 8. 20:52
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
[url= [link]
júl. 8. 20:54
 2/11 A kérdező kommentje:
júl. 8. 20:54
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Te ez a kérdező vagy?

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__1.. GyK/10152583


Amúgy a szivacslabda átmérője a képen körülbelül 2050 pixel, a kavicsé pedig 235, így a 12 000 km-rel számolva circa 1375 km-es lenne (a rendes, 12740 km-rel számolva pedig 1460 km-es). Ezzel kicsit kevesebb, mint feleakkora lenne, mint a Hold (kábé 40%-a), a fényessége pedig kábé az hatoda lenne a Holdénak.

júl. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok :)
júl. 8. 21:14
 5/11 A kérdező kommentje:
A pixel méreteket hogyan számítottad ki?
júl. 8. 21:17
 6/11 anonim ***** válasza:
38%

Mi lenne, ha tolómércével (vagy nikkelezett szemmértékkel) megmérnéd és kiszámolnád?


Amúgy meg minek ilyen érdektelen baromságra kérdést kiírni? Ennyire unatkozol?

júl. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, a #3 Válaszadó hogyan csinálta, de én letölteném a képet. A Photoshop-ban, és a GIMP-ben is van pixel mérés funkció.
júl. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#6

Ezért van ez az oldal :)

júl. 9. 16:16
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

#8 (16:16) kérdező - ez tévedés!


A gyakorikérdések azért van, hogy olyan kérdésekre kaphassál választ, melyekre a válasz nem hozzáférhető triviális módon.


Ki lehet írni triviális kérdést is amennyiben az közérdekű (tehát gyakori), de még nincs elárasztva az internet a megfelelő válaszokkal. (Ezért a kérdés kiírása előtt figyelmeztetnek a keresőfunkció használatára is.)


A te kérdésed nem közérdekű - sőt, totálisan érdektelen - ráadásul olyan jellegű, melyet a legkönnyebben te magad tudsz megválaszolni a legprecízebb módon.


Vagy ahogy a pszichológus Mackey bácsi mondaná:

"Értem?"

júl. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok mások véleményére is
júl. 9. 16:41
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!