Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hova tágul az univerzum?

Hova tágul az univerzum?

Figyelt kérdés
Mostanában elkezdett érdekelni a csillagászat és egyre jobban utánajárok, de van egy dolog, amit nem tudok felfogni. Mindenki hallotta már, hogy az univerzum folyamatosan tágul, de ugyanúgy, mint a csillagok és galaxisok, mind egy csoportot alkot valami nagyobban. Tehát, ha van univerzum, akkor annál nagyobb is kell legye, de ha van nála nagyobb az szab egy limitet, hogy meddig tágulhat, így az univerzum nem tud végtelen lenni. Vagyis, ha van az univerzum azon túl is kell lennie valaminek, hisz sose volt olyan, hogy semmi, az ősrobbanás előtt is volt már az anyag. Itt viszont megint jön a probléma, ha van az univerzumon túl valami, akkor annak kezdődnie is kell valahol. Ahol kezdődik viszont az univerzum végét jelenti, így nem lehet az univerzum végtelen. Viszont ha van az univerzumnál nagyobb, akkor z univerzumnál nagyobb folognál is van nagyobb? Hol van a vége? Tudni fogjuk egyáltalán, hogy hol a vége?

júl. 2. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:
26%

Azért nem ártana, ha előbb inkább olvasnál.

Legalább 8-szor leírtuk már ezt itt.

Nem úgy van, ahogy gondolod.

júl. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat, tényleg nem néztem más kérdéseket.
júl. 2. 23:02
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Egy pár dolog, amiről talán még nem volt szó:

az, hogy minden valami nagyobb rendszer része, nem mehet a végtelenségig, valahol kell lennie egy legnagyobb rendszernek.

Lehet, hogy ez a világunk.

Ha pedig nem, akkor a multiverzumban az egyes világok nem biztos, hogy rendszert alkotnak. Lehet, hogy csak úgy ott vannak, egymástól függetlenül.


Másrészt: de, a világ úgy is lehet végtelen, ha egy nagyobb rendszer része. Képzelj el egy végtelen nagyságú könyvet például. Annak is külön lapjai vannak, és minden lap végtelen nagy.

júl. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%
Van egy gráf. Minden pont között az él súlya jelenti a köztük lévő távolságot. Állításod szerint a ceruzámmal nem tudok akármekkora súlyt adni az éleknek. Várom a bizonyítást.
júl. 3. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%

Köszönöm a lepontozást.

Tudod, az oldal külön kéri, hogy mielőtt feldobsz egy kérdést, nézz körül. A Guglin kívül itt is van egy kereső, azért ez meg szokta találni a dolgokat.

Ja, és ez nem kötekedés. Azért írom, mert hátha nem olvastad el, amit az oldal kér tőled.

(Bocsánat, ez nem a kérdezőnek szólt, valaki más értette félre a dolgokat.)

júl. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Én is köszönöm a lepontozást. Igazán jól látszódik, hogy alapvető matematikai konstrukciókkal nincsenek tisztában az emberek. Hogy akarunk akkor az univerzumról tárgyalni, azt nem tudom.
júl. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én nem pontoztalak le, de nem is értem a kérdésed. Kifejthetnéd, miért kérdezted ezt, és hogyan kapcsolódik az eredetihez.
júl. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Rámutattam arra, hogy ha egyszerű gráfokban gondolkodunk már akkor is hülyeség arról beszélni, hogy limitálja bármi is a tágulást. Matematikailag nem limitálja semmi. Nincs semmi a gráfon kívül, fal vagy bármi más, amibe belekoccanna az objektum. Ameddig ezt nem értjük meg, addig ne beszéljünk a fizikai értelemben vett univerzumról. Azt is ugyanúgy matematikai modellek írják le.
júl. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez idáig rendben is lenne, de semmi nem garantálja, hogy ugyanazok a törvények írják le, mint a gráfokat. Szóval ezt itt most fölösleges volt leírnod.

Ezzel együtt a világ természetesen tud tágulni, és erre nem ismerünk semmilyen korlátot.

Én arról beszéltem, hogy a rendszerek egymásba skatulyázása nem mehet a végtelenségig, tehát kell lennie egy legnagyobb rendszernek, amelyik már NINCSEN benne egy másik rendszerben, hanem ő minden rendszer alapja.

A nagysága ettől még akármekkora is lehet.

júl. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!