Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történik két qubittel, ha...

U. Xorter kérdése:

Mi történik két qubittel, ha összefonódásuk után az egyik idődilatációt szenved el?

Figyelt kérdés
Ha két qubit között kvantumösszefonódás van, akkor az egyik állapotát megmérve, hiába a mérés pillanatában dől el, hogy éppen mi az, a másik qubit állapota azonnal adott lesz függetlenül a távolságtól. A mi-történik kérdést úgy értem, hogy ha az egyik qubit mérhető idődilatációt szenved el, mondjuk egy nehéz objektum közelében számára lassabban telt az idő, míg a másik qubit bő egy perccel öregedett, és feltéve, hogy ez nem rontja el a kettőjük között lévő összefonódást és nem omlasztja össze a hullámfüggvényüket, akkor mit tapasztalnánk, ha lemérnénk az egyik qubitet? Mondjuk ami nem öregedett, hanem fiatalabb egy perccel, azt lemérjük, akkor ugyanúgy azonnal lesz adott a másik qubit értéke is, vagy valahogy megjelenik ez az egy perc? Ha igen, az nem okoz időparadoxont?

júl. 2. 06:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Hogy idődilatációt szenvedjen egy részecske, ahhoz interakcióba kell lépnie más részecskékkel - és ezzel máris ugrott az eredeti állapota!
júl. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

U. Xorter - mellesleg nem kéne már valamilyen szakmát kitanulnod, hogy hasznos tagja lehessél az emberi társadalomnak?


Ugyanis hosszabb távon nagyon jót tesz az ember mentális állapotának, ha valós problémák megoldásával köti le magát!

júl. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
de igen elrontja
júl. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez éppen egy valós probléma.

Ha az összefonódott részecskék sebessége nagyon nagy, és mi az egyikkel utazunk, akkor egyértelmű az időeltérés.

Szerintem nem okoz semmilyen problémát.

júl. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4-es, köszönöm a válaszod! A gyakorlatban legfeljebb mekkora a maximálisan elérhető időeltérés? Ha arra hajtunk - mert miért ne -, hogy minél nagyobb legyen és persze megmaradjon a koherencia is az összefont részecskék között, akkor milyen időtartamokról beszélhetünk? Gondolom a milisecundum törtrésze.

Be tudtok linkelni forrásokat is? Köszönöm!

júl. 2. 22:05
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem a #4-es vagyok, de hadd válaszoljak.


Teljesen hibás az egész okfejtés alapja, innen kezdve az egész okfejtés hiába is logikus az konkrétan az okfejtés.


Nem megyek bele, hogy milyen alternatív hipotézisek voltak melyek kiestek. Tulajdonképpen nincs új a nap alatt. A 2022-es fizikai Nobel-díj igazolja ami az összefonódott részecskékről szólt, amit a legtöbb fizikus évtizedekkel előtte is sejtett, amit kiad a Bell-egyenlőtlenség. Így már nincs vita ebben, hogy nincs is azonnali távolhatás az összefonódás következtében. Beleértve újságírókat is, sok laikus félreértelmezi a 2022-es fizikai Nobel-díj eredményét. Az összefonódott részecskék közötti állapot nem kauzális, hanem korreláció. Az emberi elme egyenes irányú és közös ok típusú korrelációt tud elképzelni. Az információ az okból kiindulva áramlik az okozat felé. Egyenes irányú korelációra példa : az üvegpoharat megcélzom légpuskával, a lövés oka miatt széttörik az üvegpohár.

Közös ok típusú korrelációra példa : Rádió adást ad a Kossuth rádió, így közös ok hogy a különböző helyen az erre a frekcenciára hangolt rádiók a Kossuth rádióban sugrázott műsort adják ki hang formájában.

Az összefonódott részecskék esetében pedig másmilyen fajta korreláció van amit az ember az evolúciósan kifejlett és hétköznapi tapasztalataival tréningelt agyával úgy értelmez intuitívan, hogy információcsere történik az összefonódott részecskék között. Pedig nincs, csupán arról van szó, hogy több információ kinyerhető belőle mint klasszikusan, ami klasszikusan csak köztük lévő kommunikációval lenne lehetséges.

júl. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!