Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem jön be a levegő a...

Miért nem jön be a levegő a szobába?

Figyelt kérdés
Kollégiumi szobában lakok, hiába nyitom ki az ablakot, csinálok kereszthuzatot, a levegő mintha nem lennne hajlandó mozogni. Az esti huszonöt foktól hajnalra felment huszonhétre, míg kint folyamatosan csökkent, az ablak pedig végig nyitva volt. De télen sem lehetett 25 fok alá vinni a hőmérsékletet, ha kinyitottam az ajtót és ablakot, és kint fújt a szél, hamar 17-et is mutatott a hőmérő, de ahogy bezártam az ablakot, pár perc alatt visszaugrott 25-re.

tegnapelőtt 07:50
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
A levegö bejön, csak nem hidegebb, mint a benti, illetve mivel a falak felforrósodtak, ezért felmelegíti az esetleg hüvösebb levegöt is pár perc alatt.
tegnapelőtt 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Mivel a levegő hőkapacitása többszörösen kisebb, mint a falé, ezért a fal hőmérséklete fog számítani.

u.i: jól sejtem, hogy humán kollégium?

tegnapelőtt 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

A falak hőkapacitása a szoba légterének kb. az ezerszerese, ezért az épület a napi átlaghőmérsékletet jól megtartja.


A levegő meg rendesen bejön a szobádba, hisz még nem fulladtál meg!

tegnapelőtt 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%
Mi a koliban telibenyomtuk az ablakot alufóliával, nálunk volt a legkevésbé meleg az egész épületben.
tegnapelőtt 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 krwkco ***** válasza:
100%

#4

Az alufólia is jó, de akkor nincs kilátás.

A hőszigetelő fólia=izolációs mentőtakaró is hatásos és belülről átlátszó.

[link]

tegnapelőtt 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!