Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mikor volt a földtörténeti...

Mikor volt a földtörténeti korban adott hőmérséklettel magasabb hőmérséklet korábban? Pl. 3 vagy 5 fokkal melegebb?

Figyelt kérdés

jún. 22. 09:12
 1/8 UlfOrmson ***** válasza:
100%
Például az eocén elején melegebb volt a klíma
jún. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%

Becslések és modellezések alapján kb. mindig melegebb volt és nem csak 3-5 fokkal, hanem több tíz fokkal. A mostani hiszti esetében azt felejtik el megemlíteni mindig, hogy jelenleg egy meglehetősen ritka és meglehetősen erőteljes lehűlés után vagyunk. Teljesen természetes, hogy felmelegedés van. Az kétségtelen, hogy mi keményen felgyorsítjuk a folyamatot és az is kétségtelen, hogy számunkra ez a felmelegedés nem jó hír, azonban a Föld szempontjából bőven a "normális"/átlag alatt vagyunk jelenleg, így a felmelegedés egy természetesen jelenség, ami elől felesleges menekülni, mert megállíthatatlan. És nem mi miattunk megállíthatatlan, nélkülünk is totálisan elkerülhetetlen.


[link]

jún. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én tudom amiket mondtok, nyilván nem is kérdeztem volna, ha nem tudnám. Ha nem volt világos a kérdésem, nem példát szeretnék, ahnem egy grafikonra hivatkozást, ahol a hőmérséklet pontos értékével leolvasható, hogy mikor volt annyi. Tehát nem példa érdekel, meg hogy volt már ennyi, meg hogy mikor volt több, hanem adott konkrét hőmérséklet érdekel, hogy "pontosan" mikor volt olyan, és hényszor, ha volt mér többször!
jún. 22. 11:29
 4/8 A kérdező kommentje:

"a Föld szempontjából bőven a "normális"/átlag alatt vagyunk jelenleg, így a felmelegedés egy természetesen jelenség, ami elől felesleges menekülni, mert megállíthatatlan. És nem mi miattunk megállíthatatlan, nélkülünk is totálisan elkerülhetetlen."


Nagy baromságot mondasz. A Föld szempontjából valóban volt már ilyen és lesz is, és valóban elkerülhetetlen, csak a mi szempontunkból nem mindeyg, hogy 100000 év skáláján és ennyi idő múlva lesz, vagy pedig 5 vagy 50 év múlva. Tehát nem elkerülhető hogy 100000 évenként legyen, de az elkerülhető lett volna, hogy néhány generáció az ember számára élhetetlenné tegye a bolygót. Adott esetben ha erre 100000 évünk lenne, akkor az ember is alkalmazkodna, még biológiai evolúciós úton is, és akkor a technikáról nem is beszéltünk, de így nem tud se biológiai se technikai úton.

jún. 22. 11:33
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"nem példát szeretnék, ahnem egy grafikonra hivatkozást, ahol a hőmérséklet pontos értékével leolvasható, hogy mikor volt annyi"


Pontosan ehhez adtam forrást.


"Nagy baromságot mondasz."

"csak a mi szempontunkból nem mindeyg"


Pontosan ugyanezt írtam én is.


Te amúgy ismered a betűket? Tudsz olvasni?

jún. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én tudok olvasni. Úgy kezted a mondandódat, hogy

"A mostani hiszti esetében azt felejtik el megemlíteni mindig, hogy"

Amiket írtál igaz, csak teljesen irreleváns, mert nem ezért hisztizik senki.

A veszély és a probléma valós és nem hiszti. A hiszti azt sugallja, hogy nincs veszély. A föld és az élővilág megélt már melegebb napokat, ahogy írod, de az ember számára ez probléma, és nem is természetes ütemben történik. Te a hisztit úgy írtad, mintha ezzel nem kéne foglalkozni, és nem mi okoztuk volna.

jún. 22. 21:57
 7/8 anonim ***** válasza:

"Te a hisztit úgy írtad, mintha ezzel nem kéne foglalkozni, és nem mi okoztuk volna."


Leginkább azért írtam így, mert nem kell vele foglalkozni és nem mi okoztuk. A felmelegedés természetes és elkerülhetetlen. Felgyorsítjuk, de nem mi okoztuk. Továbbá nem kell vele foglalkozni, mert elkerülhetetlen. Két opció van, vagy lesz*rjuk és akkor kihal az emberiség, vagy pedig az egész életünket felszenteljük a cél érdekében, az egész életünket lemondásban és kényelmetlenségben éljük le a cél érdekében és az emberiség ugyanúgy kihal. Az emberiség, ha nem tud megbirkózni a felmelegedéssel, akkor ki fog halni. Pont. Ezt el kell fogadni. Nem mi tehetünk róla, nem mi okozzuk, illetve nem tehetünk ellene semmit. Egyetlen szaros életünk van és nincs értelme elpazarolni azt egy lehetetlen küldetésért.


És még valami:


"teljesen irreleváns, mert nem ezért hisztizik senki."


Ne értékeld alul az emberi butaságot. Ha tudnád milyen sok ember hiszi azt, hogy a felmelegedés nem csak ránk, emberekre, de a Földre is veszélyt jelent... rengeteg. Gondolom nem idegen számodra a "save Earth/mentsük meg a Földet" szlogen. Majdhogynem szinonimája az egész felmelegedés témakörnek. Nem azt mondják, hogy mentsük meg az emberiséget. Nem. A Földet! Mert olyan rohadt buták, hogy azt hiszik a Földet érdekli a mi jelenlétünk.

jún. 23. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Közgazdász Uraság válasza:

Ha természetes, ha nem, a társadalom mindenképp megissza a levét. Itt nem csak az emberi tevékenység klímára gyakorolt hatása a probléma, hanem a klímaváltozás gazdaságra gyakorolt hatása is! Az életszínvonal romlani fog és a gazdasági növekedés veszélybe kerül.


Kutatók kiszámoták, hogy a különböző mértékű hőmérséklet emelkedések mekkora mértékű veszteséget fognak okozni a GDP-ben

[link]

jún. 23. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!