Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Hold valóban látható lehet...

A Hold valóban látható lehet a Marsról szabad szemmel a Föld mellett csillagként?

Figyelt kérdés
Quora-n írta valaki hogy lehetne látni a Föld mellett csillagként onnan. A Merkúrról és a Vénuszról is látható lehet?

#Hold #bolygó #föld #Mars #szabad szemes láthatóság
jún. 18. 16:07
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Akkor a nappali égen is lehetne látni szabad szemmel, mert több mint 6 magnitúdó lenne
jún. 18. 23:09
 12/17 nb2019 ***** válasza:
100%
Igen, a Föld a Vénuszról a -7 magnitúdóval jó eséllyel látszana, ha tudod merre keresd. (Nekem még nem sikerült, de ismerek pár amatőrcsillagászt aki sikeresen kiszúrta a Vénuszt nappal.)
jún. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

#12

A Vénuszt szerintem nem nagyon lehet észrevenni nappal, 4 egész valamennyi magnitúdó. Úgy olvastam hogy 6 m fölött lehet keresni a nappali égen.

jún. 18. 23:29
 14/17 nb2019 ***** válasza:
100%

Saját szememmel láttam, hogy megtalálta. Értsd a felhőzethez viszonyítva elmondta hol van, és az alapján én is megtaláltam binokulárban.


A magnitúdó-értékekkel óvatosan. Amiket én írtam, azok mind negatív értékek, minél kisebb a szám, annál fényesebb az objektum. A 6m (pozitívban) az valóban a szabadszemes határ (persze ez szemfüggő is) csak nem a nappali, hanem az éjszakai égen.

jún. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

#14

Mikor lesz ilyen lehetőség újra? A Vénusz nappali megfigyelésére

júl. 9. 20:04
 16/17 anonim ***** válasza:
74%

Annyi észrevétel az előző válaszokhoz, hogy a Vénuszról, a vastag felhőzete miatt azt tippelném, hogy csak Napot lehetne látni.


A Vénuszt nappal: szerintem csak annyi kell, hogy kábé tiszta legyen az idő, és ne álljon túl közel a Naphoz (mondjuk legalább 30°-nyira legyen tőle). Utána csak az a trükk, hogy jól kell tudni, merre keressük, meg legyen binokulárunk…

júl. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 EagleHUN ***** válasza:
100%

A Földről jó látási viszonyok és sötét holdtalan éjjelen látszanak a Jupiter holdjai szabad szemmel pedig azok kisebbek mint a Mars és messzebb is vannak!

Viszont a naptól távolabb esnek mint amennyire messze a Föld kering ezért hacsak a Jupiter mögé nem bújnak mindíg errefelé vernek vissza fényt mindegyik! Ez jelentősen megkönnyíti az észlelést.


A Föld és a Mars a legtöbbször ennél közelebb van egymáshoz és jó nagy a Holdunk szóval igen van amikor látszódhat a Marsról akár szabad szemmel is. De ugye a Marsról befelé nézel a nap irányába.


Így pár feltétel azért kell hozzá.


- A Föld és a Mars a saját pályáján nem járhat a nap ellentétes oldalán.


- És egy vonalba sem eshetnek.


( Szóval a nap körül olyan jó negyed pályával kell eltérnie a két bolygó helyzetének egymástól.


- A Holdunknak a saját Föld körüli pályáján a Mars irányából a Föld mellett kell lennie hogy a nap fénye úgy süssön a Holdra hogy az a Mars felé os visszaverődjön.( nem lehet Föld takarásban és úgysem jó ha a Mars felé esik mert akkor meg a Föld takarja ki a ráeső napfényt. )


- A Marson a Föld hold párosnak a napfelkelte előtt kell felkelnie!


Így a válasz Igen látszódhat akár szabad szemmel is a fenti feltételek teljesülése esetén!

júl. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!