Az ember a legagresszívebb faj, és ennek köszönhető,
hogy megszerezte a Föld feletti uralmat?
Figyelt kérdés
2024. máj. 26. 16:47
1/7 anonim válasza:
Inkább az értelme miatt. Az emberi faj még egész békésnek takinthető, még a főemlősök között is, nem hogy az egész állatvilágban.
2024. máj. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 anonim válasza:
Csányi erről azt írja, hogy ez a kulturális agresszió. Az örök példája, hogy ha teleraknánk egy villamost csimpánzzal, azok kiirtanák egymást, mi meg nyugodtan elutazunk a Boráros térig is akár. Tehát kevésbé vagyunk agresszívek. A többi lény kiirtásához nem kell őket feltétlenül utálni. Simán csak lebetonozzuk az élőhelyét és kész. Ettől még ez probléma, csak nem az agresszió hajtja ilyen közvetlen módon. Ezzel én is csak részben értek egyet, csak eszembe jutott. Talán inkább instrumentális agressziónak nevezhetnénk, mert ha nem lenne rá eszköz, akkor saját kezűleg kellene leölnünk minden lényt, aminek a helyére utat, plázát, múzeumot, szántóföldet akarunk...
2024. máj. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 anonim válasza:
Nem éppen. Ha a legagresszívebb faj lennénk, civilizációt sem tudtunk volna soha építeni.
Gyakorlarilag a fajunk olyan 98-99%-a teljesen normális, békés együttélést tanúsít a fajtársaival, és nagy átlagban más élőlényekkel szemben is.
2024. máj. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 anonim válasza:
Annak köszönhető, hogy "megszerezte a Föld feletti uralmat" az ember, hogy az állatoknál nagyobb volt az IQ-juk. Az embernek vannak egyéb képességei is amik más állatoknak nincsenek meg (csak nagyon kevés fajnál). Pl. térlátás, nagy agytérfogat, absztrakció (elvonatkoztatni a konkrét dologtól), felismerni saját magunkat stb.
2024. máj. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 anonim válasza:
A Föld feletti uralom megszerzéséhez nem agresszívnak kellett lenni és még csak nem is az agyunk volt a kulcs. Több ezer éven át megvolt ez az agy, mégsem sikerült globális civilizációt létrehoznunk.
Ahhoz, hogy uraljuk a Földet, a fosszilis energiahordozók megtalálása és kiaknázása kellett. Enélkül az elképesztő energiabőség nélkül lehetetlen lett volna ennyire összetett társadalmat létrehozni, ilyen mértékben kiszipolyozni a Föld erőforrásait, ilyen technológiákat létrehozni.
2024. máj. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
6/7 anonim válasza:
5# Mondjuk Végh-Szám-Hetesi is arról ír (Utolsó kísérlet), hogy ha elfogy a (viszonylag könnyen kitermelhető) olaj, akkor töredékére fog visszaesni az emberiség létszáma...
2024. máj. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 anonim válasza:
Nem. Általánosságban véve az ember az egyik legempatikusabb faj. Az ember társadalmi szinten képes és hajlandó más fajok érdekeit a sajátja fölé helyezni. Például fajokat védetté nyilvánít és saját fajtársait bünteti a megölésükért.
Vagy ha egy fajt nem is nyilvánít védetté, akkor is bünteti saját fajtársát, ha indokolatlanul megöl vagy indokoltan, de irreálisan kegyetlenül megöli egy másik faj tagjait, vagy szükségtelen szenvedést okoz azoknak.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!