Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyire ritka egy ilyen...

Mennyire ritka egy ilyen tűzgömb fényes nappal?

Figyelt kérdés
[link]

máj. 19. 10:22
 1/6 Psycho ***** válasza:
91%

Ha más is úgy járna mint én (kb 8x kellett megnézzem, hogy észrevegyem, egyáltalán mit kell nézni):

Úgy 3-4 sec-nél a képernyő nagyjábóli bal felső sarka felől (van egy hosszúkás felhőcsík az égen, annak a közepétől) indul egy kis pici világító bizbasz, és jobbra-lefele halad.


Őszintén szólva fogalmam nincs mi ez (meteor?), valószínűleg ritka.

máj. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A nagy Levin ***** válasza:
94%
Csak én nem látom azt a tűzgömböt? Melyik részén van a képernyőnek?
máj. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A nagy Levin ***** válasza:
89%

Én még most sem látom, de hogy a kérdésre válaszoljak, a tűzgömbök nem túl gyakoriak, de annyira nem is ritkák. Tulajdonképpen egy nagyobb meteorról beszélünk, ami alapvetően ugyanúgy viselkedik, mint kisebb társai, csal látványosabb, fényesebb, esetleg kisebb darabok szakadnak le róla, valamint hajlamos a becsapódás elött hanghatás kíséretében "szétrobbanni".

Én nem túl gyakran figyelem az égboltot, de életem során láttam már 6-8 látványos tűzgömböt, igaz mindig az éjszakai égbolton, de kb. ugyanakkora esélye van annak, hogy nappal lép be a légtérbe.

máj. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%
Mit kéne látni a videón?
máj. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
94%
A nem látható tűzgömb nagyon gyakori - tehát mindennapos jelenség - akárcsak a láthatatlan rózsaszín egyszarvú!
máj. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
5%
Hóóóó
jún. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!