A mobiltelefonok a legújabb tanulmányok szerint rákot okoznak ha túl közel tartod a testedhez őket?
Tehát elsősorban agyrákot vagy pajzsmirigy rákot. És ezt a mikrohullámú sugárzás miatt.
Ez a kérdés - mióta mobil telefon van kb 35 éve- újra és újra felmerül, nem újkeletű.
Ez egy jól eladható téma azoknak akik még nem találkoztak vele.Riogatásra kiválóan alkalmas.
Engedd el.
1
Épp hogy egyre több kutató mondja, hogy káros.
Amikor a Nokia 3210 bejött, arra is azt mondták, mert az volt az első antenna nélküli telefon. Aztán elterjedt hogy: hát de belső antennája van. Aztán mindenki megnyugodott.
😂😂😂
Nem.
Az emberiségnek több mint a fele használ mobiltelefont. Ha agyrákot okozna, akkor az emberiség majd' fele agyrákkal közlekedne.
A probléma ott kezdődik, hogy a mobiltelefon NEM mikrohullámú jelekkel dolgozik, hanem rádióhullámokkal, aminek JÓVAL HOSSZABB a hullámhossza (rádióhullám: 10-1000 méter). Úgy ugrik át a testeden, mintha ott sem lenne. Ez logikus. Ha mikrohullámokkal operálna a telefon, akkor az első falnál elveszne a jel, hisz minden leárnyékolná a jelet, ami körülötted van. Fel kéne menned a tetőre, vagy valami toronyba, ahonnan konkrétan rálátsz az adótoronyra, hogy hívást tudj kezdeményezni.
Arról nem is beszélve, hogy pikpakk lemerülne a telefon, mert a mikrohullámok előállításához jóval nagyobb energiára van szükség (lásd: hány wattos is egy mikró?)
Igen, a WiFi már jóval rövidebb frekvencián dolgozik, de az sem elég erős ahhoz, hogy ilyen rákkeltő hatást váltson ki.
---
Az egész történet úgy működik, hogy ha nagyenergiájú a sugárzás (= rövid a hullámhossza), akkor képes arra, hogy leadja az energiáját az adott atomnak, amibe ütközik, és ezzel kilök egy elektront a helyéről, vagyis ionizálja azt, ami pedig felbonthatja a molekulák közti kémiai kötéseket, így szétesik a molekula - pl. a DNS lánc. Ez a szétesés pedig rákot okozhat hosszú távon.
Namármost, ki lehet mérni, hogy melyik az a sugárzás, ami egyáltalán képes erre. Láss csodát, ez az ultraviola tartományban kezdődik, aminek hullámhossza 0.0001 miliméter (!).
Na, ettől a telefonok messze vannak. Még az 5G is 70-90mm közt mozog, messze-messze ettől a tartománytól.
Természetesen akkor sincs ok a pánikra amikor Amerika Szövetségi Kommunikációs Bizottsága 2023-ig titokban tartotta azokat a teszt eredményeket melyek a megengedett korlátot meghaladó sugárzást mutattak a testhez 2mm-nél közelebb tartott eszközök esetén.
“ EHT also has filed an appeal to the FCC as seven records were withheld from the FOIA response. The appeal has not been addressed.”
7 további dokumentumot pedig ki sem adtak, azt bizonyítva mennyire fittyet hánynak a felszólításokra, szabályokra, törvényekre.
“In 2019, when the FCC conducted the tests, it also had an open rule-making regarding its 1996-era limits concerning human exposure to wireless radiation. The FCC’s rule-making was followed by a federal court challenge, which resulted in the FCC and the Food and Drug Administration being subject to a court- ordered remand in August 2021.
“The FCC and FDA did not reveal these cell phone tests during the court case, and have yet to respond to the court-ordered remand, which is a matter of grave concern,” said Kent Chamberlin, incoming president of EHT.“
Még a törvénykezés előtt is eltitkolták ezeket az eredményeket, ugyanakkor a szabályképző eljárásaikkal kapcsolatos bírósági eljárásra sem válaszoltak.
Én úgy tudom, hogy a rák okoz mobiltelefont, nem pedig fordítva:
[link] xkcd.com/925
Aki ránéz az adatokra, láthatja, hogy a mobilok pont azután terjedtek el, hogy a rákos megbetegedések száma megugrott a '80-as évek elején.
8
És akár 100 tanulmányt is elő tudnak hozni erre ha a telefonlobbi azt szeretné és megfelelően finanszíroz…
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!