Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az elektronaffinitás miért...

Az elektronaffinitás miért nem ugyanúgy változik, mint az elektronegativitás?

Figyelt kérdés
A legnagyobb elektronegativitású elem a fluor. Viszont a legnagyobb elektronaffinitású a klór. Miért? Miért nem a fluoré a legnagyobb elektronaffinitás is, és általában miért van különbség a kettő között?

máj. 17. 00:13
 1/2 MDaniel98 ***** válasza:
100%

A fluor atomja nagyon kicsi, így az újonnan hozzáadott elektron közelebb kerül a már meglévő elektronokhoz, ami nagyobb elektron-elektron taszítást eredményez.

A klór atomja nagyobb, így az újonnan hozzáadott elektron kevésbé lesz szorosan körülvéve más elektronokkal, csökkentve az elektron-elektron taszítást.

Az elektronegativitás kovalens kötésben lévő atomokra vonatkozik, míg az elektronaffinitás egy szabad atom és egy elektron közötti kölcsönhatást ír le.

Az elektronegativitás egy relatív skála, amely nem rendelkezik pontos energiaváltozással, míg az elektronaffinitás konkrét energiaértéket ad meg.

Az elektronegativitás a fluor esetében a legnagyobb, de az elektronaffinitás a klór esetében a legnagyobb a második periódus elemeinek elektron-elektron taszítása miatt.

máj. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi. Arról is tudsz esetleg valamit, hogy miért a lítium standardpotenciálja a legnegatívabb, és miért nem a céziumé, mikor annak a legkisebb az elektronegativitása?
máj. 27. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!