Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van még Covid? Vagy átalakult...

Van még Covid? Vagy átalakult influenzává?

Figyelt kérdés
ápr. 27. 13:45
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Két kérdés:


1. A Covid tesztek működnek az új törzsekre is?

2. Lehet, hogy már légúti tüneteket egyáltalán nem okoz csak rekedtséget, illetve hasmenést?

ápr. 28. 09:31
 12/21 sadam87 ***** válasza:
74%

1. Tudtommal igen. (Illetve például a PCR tesztet elég könnyen lehet módosítani annak megfelelően, hogy melyik variánsok vannak jelen.)

2. De okoznak, de olyasmit olvastam, hogy az újabb variánsok nagyobb eséllyel támadják a felső légutakat (a rekedtség is a gége gyulladására utal), és kisebb eséllyel az alsó légutakat (pl. tüdő) a korábbi változatokhoz képest, így ritkábban okoznak súlyos tüneteket. (De már arra sem emlékszem, hol olvastam, szóval ez az információ nem biztos, hogy igaz.)

ápr. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

De, valóban így van.

AZ újabb változatok még könnyebben fertőznek, mint a régi (az is könnyen fertőz), viszont cserébe kevésbé kényes területeket tudnak jobban támadni.

Arra gondolj, hogy az influenza, mikor elindult, úgy hívták, hogy spanyolnátha, és több áldozata lett, mint a világháborúnak!


Gyakorlatilag MINDEN betegség így működik, hogy egyre jobban fertőz, és egyre kevesebbet árt, ahogy fejlődik. A vége az enterovírus, ami garantáltan szaporodik, és semmit sem árt.

ápr. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 sadam87 ***** válasza:
60%

#13

"Arra gondolj, hogy az influenza, mikor elindult, úgy hívták, hogy spanyolnátha, és több áldozata lett, mint a világháborúnak!"

Az influenza nem a spanyol náthával indult el. Már több ezer éve létező betegség, számos ismert járványt okozott korábban is.

[link]

[link]

[link]


"Gyakorlatilag MINDEN betegség így működik, hogy egyre jobban fertőz, és egyre kevesebbet árt, ahogy fejlődik. "

A spanyolnátha pont fertőzőbb volt (amellett, hogy súlyosabb tüneteket is okozott), mint a jelenlegi szezonális influenza variánsok.

[link]


"A vége az enterovírus, ami garantáltan szaporodik, és semmit sem árt."

Melyik enterovírus? Mert az enterovírusok közé tartozik a járványos gyermekbénulás kórokozója is, arra elég erős túlzás azt mondani, hogy semmit nem árt. (Az más kérdés, hogy az oltásoknak hála sikerült nagy mértékben visszaszorítani.) És azért ahogy nézem, a többi emberi enterovírus is okozhat betegséget.

[link]

[link]

ápr. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"Az influenza nem a spanyol náthával indult el."

Ez itt mindegy, nem erről szól a dolog.


"fertőzőbb volt, mint a jelenlegi"

Én is pont ezt írtam.


"az enterovírusok közé tartozik a"

Igaz, van olyan enterovírus, ami még működik - néha.

De lehet, hogy a génkészletünk fele ilyen vírusokból származik, és nem kapunk naponta 500 betegséget.

ápr. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 sadam87 ***** válasza:
60%

"Ez itt mindegy, nem erről szól a dolog."

Szó szerint ezt írtad...


""fertőzőbb volt, mint a jelenlegi"

Én is pont ezt írtam."

Szó szerint ezt írtad: "Gyakorlatilag MINDEN betegség így működik, hogy egyre jobban fertőz, és egyre kevesebbet árt"

Ehhez képest a spanyolnáthás influenzás példánál pont nem ezt látjuk.


"Igaz, van olyan enterovírus, ami még működik - néha."

A poliovírus csak néha működik?


"De lehet, hogy a génkészletünk fele ilyen vírusokból származik"

Mármint milyen vírusból? Mert az enterovírusok (nem retrovírus típusú) RNS vírusok, azok nem nagyon szoktak beépülni a gazda DNS-be (hiszen nincs DNS-ük). (Egyébként sem nagyon értem, hogy jön ez a témához.)

ápr. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Nagyon kevés covid van, szezonban se volt sok , de most tart a pár százaléknyihoz. Az idei influenza mellé viszont télen bejött a metapneumovírus.
ápr. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
13%
Van, csak már nem érdeke a hatalomnak, hogy felfújja és pánikot keltsen.
ápr. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
13%
Minek? Most már van helyette háború.
ápr. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 everlight ***** válasza:
Amióta kitört a háború senkit se érdekel a covid.
máj. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!