Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ugye, hogy nem a Föld az...

Ugye, hogy nem a Föld az egyetlen élhető bolygó?

Figyelt kérdés

Bizonyítottan nincs alátámasztva, hogy létezne más emberi életre alkalmas bolygó. Azonban biztos vagyok benne, hogy léteznek még bolygók ahol van élet.

Mit gondoltok?



2024. ápr. 8. 13:16
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
100%
Tuti hogy van.
2024. ápr. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
100%
Biztos, hogy van. Nem is egy.
2024. ápr. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Van persze, már a nagy számok törvénye alapján is. Több száz milliárd galaxis, bennük több száz milliárd csillaggal, amik körül bolygók kerinkeneg. Szerinted?
2024. ápr. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy helyen ki tudott alakulni az élet, akkor máshol is, hiszen a természettudományos törvények univerzálisak. Viszont az, hogy van élet nem egyenlő azzal, hogy az ember számára élhető. Persze nem kizárt, de ez ennél bonyolultabb.
2024. ápr. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan van, ki van csukva hogy ennyi bolygó között csak egyetlenen legyen élet
2024. ápr. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
92%

Tekintve, hogy..


az univerzum mérete ismeretlen, de amit eddig tudunk róla, az annyi, hogy hatalmas. és van minimum van több ezer/tízezer életre alkalmas bolygó/hold stb.. + azt is számításba lehet venni, hogy más életformák lehet sokkal nagyobb tűrőképességgel bírnak, mint mi.


+


több millió éves az univerzum és valószínűleg ugyan annyi van is hátra. Mi ebből "láttunk" pár ezret.. mint civilizáltabb ember. Fejlettségi szintünk még sehol kb..


Szóval én nem látom esélyét annak, hogy csak mi legyünk egyedül intelligens létforma. Lehet hogy most közel nincsenek vagy már nincsenek, vagy még nincsenek.. de mindent összegezve matematikailag nincs rá esély kb, hogy ne legyen :D

2024. ápr. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
79%

Ha emberi életre gondolsz, szerintem nincs.

Élet van, de ugye más élőlények fejlődhettek ki.

2024. ápr. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokféle körülmény lehetséges. A levegő összetétele, gravitáció ereje, éghajlati és időjárási viszonyok, besugárzás mértéke, nappalok hossza, csillag körüli keringési idő. Ezek mind különféle életformákat szülhetnek, bár az én véleményem szerint valami hasonló jöhet létre másutt mint itt a földön, de nem ugyan olyan. Érted, vérkeringés kell, hogy szálítódjanak valahogy a tápanyagok. Szem kell, hogy tudjon tájékozódni a legtöbb életforma. Valamiféle kültakaró szükséges, hogy védelmet nyújtson a külső behatástól...satöbbi, satöbbi. Stephen Hawking szavaival élve, nem az a kérdés, hogy van-e, hanem hogy milyenek lehetnek. Emberi, intelligens szintre fejlődni viszont nagyon nehéz, ritka állapot lehet. Már a kataklizmák miatt is. Minket is bármikor elsöpörhet egy szuper vulkán, vagy egy aszteroida a közeljövőben, aztán ennyi volt az emberi fajnak, még egyszer talán n alakul ki. Sok a kérdés, de tuti van máshol is valamiféle fejlettségi állapotban létező életforma.
2024. ápr. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Nézzük csak a földi élet sokszínűségét. Milyen különbségeket látsz a különböző élőlénycsoportok között? Még az állatok között is csak a gerinceseknek van bőre, a többi állatcsoportnak legfeljebb egyrétegű hámja van, esetleg kitinborítással. De ha nézzük az állatok és növények közötti különbséget, akkor mennyire szembeötlő, hogy még azonos területen is mennyi lehetséges fejlődési út van. Még biokémiailag sem azonosan működnek a különböző fajok, bár vannak közös pontok a közös származás miatt, de mind biokémiailag, mind anatómiailag eltérünk. A mérgek is elég fajspecifikusak, vagyis nem biztos, hogy ami ránk mérgező, az másik bolygón is ugyanaz. Például ránk halálosan mérgező a szén-monoxid a növényeknek meg nem. De ha a réz, ezüst vegyületekre gondolunk, mi jobban bírjuk ezeket, mint a gombák, baktériumok. Már az oxigén is hatalmas választóvonal. Az élet ilyen fokú fejlődéséhez valószínűleg előnyös volt, de azért elég nagy kihalást okozott az erős oxidálószernek számító gáz, anaerob élőlényekre mérgező, mi meg képtelenek vagyunk nélküle életben maradni.

Ha a Földön a közös eredetű élet ennyi féleképpen volt képes fejlődni, akkor egy másik bolygó más eredetű élőlényei, még hasonló körülmények között sem fognak úgy működni, mint mi. Ha úgy nézzük, akkor az energiaszerzésnek sem csak az oxidáció az egyetlen módja, hiszen nem ez az egyetlen exoterm reakció. Annyi lehetőség van, hogy elképzelhetetlen.

Ezért sokkal összetettebb, hogy egy lakott bolygó ember számára mennyire lakható. Az adott anyagok, ökológia, stb. rendkívüli módon befolyásolja. Pl. Nekünk a szén-monoxid mérgező, de mi van, ha egy más bolygó lakói képesek ennek oxidációjával energiát nyerni? Kb. 1,28% szén-monoxid a levegőben nekünk pár perc alatt halált okoz, de ha az idegeneknek nincs olyan fehérjéjük, amivel komplexet alakít ki (pl. a növényeknek sincs), akkor lehet jóval magasabb a koncentráció a légkörben, ha meg ennek oxidálásával képesek lennének energiát előállítani, akkor számukra előny is lehet a magas koncentráció. Ebben a képzelt világban van élet, de számunkra nem élhető adott bolygó, a légköri összetétele miatt.

2024. ápr. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Psycho ***** válasza:
100%

Két dolgot említettél, amit érdemes (és nagyon fontos) különválasztani!

1) emberi életre alkalmas bolygó létezése

2) élet a Földön kívül


Azt mindenki tudja, hogy nem találtunk még máshol életet. Ez nyilván nem azt jelenti, hogy nincs, de ez HIT (még ha józan ésszel jól megalapozott is), nem pedig tényszerű TUDÁS.

A személyes véleményem nekem is az, hogy van élet a földön kívül is. Csak meg kell találni.


Hogy EMBERI ÉLETRE ALKALMAS bolygó van-e még, hát... ez már meredekebb. Ha jobban belegondolunk, borzasztó törékenyek vagyunk ilyen szempontból. Ha más a légköri összetétel, ha más a légnyomás, már jönnek a problémák.

És akkor még nem is beszéltünk arról, tudnál-e enni/inni azon a bolygón, csak arról, meg tudnál-e maradni rajta védőfelszerelés nélkül huzamosabb ideig.


Ez a kérdéskör már neccesebb, főleg, hogy a legjobb tudásunk szerint arra is életre volt szükség, hogy ezek a körülmények egyáltalán kialakulhassanak (lásd: a Nagy Oxidáció).

2024. ápr. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!