Geológusok! (esetleg petrológusok) Hogy ment nektem az általánosban és a gimnáziumban a matek, és a természetismereti tárgyak? Ami van az egyetemen, az mennyire megy nektek? Vészesebb?
geodéta válaszolhat? (földmérő mérnök)
Ha igen, én általános iskolában matekból úgy bukdácsoltam. Középiskolában kikaptunk egy olyan tanárt, akinél a kettes már jó jegy volt. Utolsó két évre kaptunk új tanárt, akinél az volt a gond, hogy tanulás nélkül 4-es lehetett az ember. Lett egy célom, hogy geodéta akarok lenni.
A geodézia az élet sok területén nélkülözhetetlen; a földbirtok- és országhatárok, valamint az épületek alapjainak kitűzése, a térképek készítéséhez szükséges terepfelmérések elvégzése, de a földrajzi helymeghatározás és a navigáció is a földméréstan feladata. A geodézia és a térképészet rendkívül szorosan kapcsolódik egymáshoz, mivel a térkép nem más, mint a földmérők által meghatározott pontok helyzetének grafikus ábrázolása, esetenként kiegészítve a rendeltetésének megfelelő tematikus információkkal (turista-, autós-, topográfiai- stb. térképek, vázrajz).
Középiskolában az utolsó évben elkezdtem matekozni, még a szünetekben is matekot tanultam. Most egyetemen 120 emberből 32 ment át az első matek ZH-n, én benne vagyok a 32-ben, és ahogy számoltam, én írtam holtversenyben egy haverommal a hatodik legjobb ZH-t. 1 hétig készültem rá úgy, hogy hazaértem suliból és éjfélig matek. 3-as lett, de csupán a szétszórtságom miatt, mert leblokkoltam, túlságosan rástresszeltem. Egy hajszál választott el a 4-estől, és 5-ösre tudnám az anyagot.
Nagyon nem mindegy, hogy melyik egyetemre mész. Én az ELTE TTK-ról tudok beszámolni, de ott is erősen az oktató személyétől függ, hogy mennyi a bukás.
Nekem a középiskola színötös volt (3 nagyon jól sikerült emelt érettségim van, nem a középiskola volt engedékeny).
Az egyetemi matekban az a nehéz, hogy szerintem nem mindig olyan tartja, aki tud magyarázni. Van olyan, akihez beülsz és mindent értesz és van olyan, akinek csak néha van egy összefüggő mondata. Próbálj előre érdeklődni, hogy kihez érdemes menni. A matekos tárgy nehézségén enyhíthetsz, ha előre tanulsz, tehát a 11. és 12.-es emelt (B) tankönyv anyagát tudod.
Előre történő tanuláshoz az elte.pene.hu oldalon találsz tantárgyakra lebontva anyagokat.
A természettudományi tárgyak nehézsége is oktatótól függ. Ha kifogsz egy valaha tanárnak tanult oktatót vagy egy értelmesebb embert, akkor nagy szerencséd van - mindent érteni fogsz. Sajnos az ELTE-n kevés ilyen van. Azzal tudsz segíteni magadon, ha mindent megpróbálsz előre tanulni és nem célod, hogy 6 félév alatt a végére érj.
Amúgy a szórótárgyak a térképismeret (feladatsorokat a pene-s oldalon látod, amolyan vaktérképes dolog) és az ásványtan.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!