Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Általában a legújabb tudomány...

Általában a legújabb tudomány és fejlesztés mind titkosított katonai titok és csak évtizedekkel később kerül a nyilvánosság elé?

Figyelt kérdés
Például az internet?
febr. 23. 08:44
 1/5 anonim ***** válasza:
24%

Általában igen, mert náluk van a legtöbb pénz és a legjobb tudósok.

De azért jelentős az ipari fejlesztés is, ami szintén titkos, csak nem katonai.

Ezen kívül azért léteznek kutató intézetektől kezdve mindenféle egyéb hely is, ahol kutatnak, és ezek még csak nem is titkosak.

febr. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Nem.


Felmész az arxiv.org ra és ott találod a legújabb tudományt. A tudósok ebből élnek, hogy az új gondolataikat minél gyorsabban kitegyék a nyílvánosság elé, hogy bizonyítsák hogy ők csináltak meg valamit először.

febr. 23. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Na igen.

Ez a legújabb tudomány.

A legújabb fejlesztés meg az, amiről én írtam.

febr. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%

Mit értesz tudomány alatt? Mert az alapkutatások viszonylag ritkán kötődnek a katonasághoz. Kb az atom program talán az egyetlen igazán jó példa rá, amikor igen.

Az alkalmazott tudomány, a technikai, technológiai fejlesztések már jóval gyakrabban. De azért ott se olyan gyakori, hogy olyat lehessen mondani, hogy akár csak a nagy többségre igaz lenne ez.

febr. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
17%

Tudományterülettől függ. A csillagászat, geológia, élővilág kutatása, stb. eredményeit ritkán használják közvetlenül katonai célokra, de ezeket a területeket is szinte csak a rendszer támogatottjai művelhetik kellő támogatással.


A műszaki tudományok viszont 100% katonai érdekeltségűek, ezért erősen kontroll alatt állnak. Szinte nincs olyan jelentősebb találmány, ami nem hadiipari fejlesztés eredményeként jött létre.


- A szappanhasználat csak azért terjedt el, mert annak idején a dinamitgyártás mellékterméke volt.

- Az ipari nitrogén-fixációs technológiák kikutatását a korlátlan robbanószer-ellátás miatt finanszírozták ki (hasonlóan a Manhattan projekthez).

- Ma se lenne civil atomerőmű, ha a "bomba" nem indítja be a nagy volumenű fejlesztési projekteket.

- A hőskori számítástechnikai fejlesztéseket a bankok és központi állami nyilvántartás céljaira fejlesztették. Ha nincs összpontosított kontroll - akkor nincs kiterjedt háborús folyamat.

- Az egyetemek a társadalmi kontroll fontos csomópontjai. A békebeli alapkutatások is gyakorlatilag csak tanszéki környezetben működhetnek - tehát egy hivatásos kutató sohasem fordíthat hátat az éppen uralmon levő hatalomnak.

febr. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!