Az emberi agy, psziché és immunrendszer, fizikum képes lenne ilyen extrémen fejlődni az evolúció miatt?
"Hisz a hangyák, darazsak is majdnem így élnek, sok munka"
Az igazság az, hogy a hangya dolgozók egy jó része elég sokat pihen.
"kevés étel"
Mármint mihez képest?
"kultúra, vallás, művészet nuku "
:D Pedig megnéznék egy hangyaszínházat, vagy a buddhista hangyák rítosát. Szerinted melyik állatnak van kultúrája, vallása, művészete?
Az evolúciónak vannak fizikai korlátai. A szervezetnek szüksége van a pihenésre. Persze lehet, hogy ki lehetne tenyészteni olyan fajt, ami 18 órát tud naponta dolgozni, de az valószínűleg akkor a hatékonyság rovására menne.
Egyébként önmagában attól, hogy ilyen életmódra kényszerítenéd az embereket, nem alkalmazkodnának ehhez az életmódhoz evolúciósan.
Megszoknák? Tényleg?
Miután ezt elolvastad, tartsd vissza a lélegzeted fél percig. Holnap ilyenkor már egy percig. Holnapután kettőig, és így tovább! Ha elég elszántan gyakorlod ezt, hamarosan nem lesz szükséged levegőre!
Ki kellene nyitni egy történelemkönyvet az elmúlt hatezer év vonatkozásában. Abból ki fog derülni, hogy
a. az ember nem ízeltlábú
b. a tömeg előbb-utóbb felakasztja azokat, akik megpróbálják elnyomni.
Nem biztos hogy menne, ki kellene kísérletezni.
Én veled, mint "feltalálóval" kezdeném.
"és csak az erősek maradnának meg a természetes szelekció útján. "
Ha nagyon kevés volna a táplálék, akkor jó eséllyel a gyengébbek maradnának meg (fizikai értelemben), mert nekik általában kevesebb is elég.
"tökéletes immunrendszerű egyed jönne létre?"
1. Olyan nincs.
2. Hogy jön az immunrendszer bármihez, amiről eddig szó volt.
3. A krónikus fáradtság rontja az immunrendszer működésének hatékonyságát.
"Ráadásul az ismerőseim közül én vagyok az egyetlen aki sose fűt otthon, ráadásul sokszor direkt keveset eszek, mégis közölük én betegszem meg a legkevesebbszer és én vagyok a legegészségesebb, mert évek múltán erőssé vált a szervezetem a körülmények ellenére. "
Ez nem így működik. Valamilyen szinten hozzászokhat egy ember szervezete a körülményekhez, de annak azért elég erős korlátai vannak. És ez nem evolúciós változás.
"Hallottam már olyanról aki mindig egyre kevesebbet evett és egyre többet dolgozott(természetesen nem vont meg magától MINDEN táplálékot, mert éhenmurdelt volna) és ezt a szervezete megszoktak, alkalmazkodott a körülményekhez."
Elég egyértelmű fizikai korlátai vannak ennek. Valószínűleg lehetne valamennyire csökkenteni az átlagos kalóriabevitelt a társadalomban (mivel az manapság inkább túl sok), de értelemszerűen a munkához energia kell, azt pedig a táplálékból nyerjük.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!