Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az emberi agy, psziché és...

József Kálmán kérdése:

Az emberi agy, psziché és immunrendszer, fizikum képes lenne ilyen extrémen fejlődni az evolúció miatt?

Figyelt kérdés
Az embereket mennyire lehet rászoktatni arra, hogy heti 6 napot dolgozzanak 18 órát és a hét mindennapján csak 5 tál rízst kapjanak enni meg esetleg néha egy kevés hüvelyes ételt, meg néna-néha egy-két zöldséget gyümölcsöt adnának nekik enni? Már gyerekkorától dolgoznának az emberek, mert 7 éves koruktól elszakítják őket a szüleiktől de 7 éven alul nem kéne nekik dolgozni és 7-14 éves korig is csak napi 12 óra lenne a 18 helyetti munkaidő. Iskolák nem lennének, a művészetek megszünnének, a kultúra nem létezne. Tehát habár az emberek fizikailag nem bírnák a sok munkát és azt az ételt ami épphogycsak elég a túléléshez és mentálisan se bírnák, hogy egy művészetek, vallások és kultúra nélkül kéne élniük, ahol még a gyerekeiket is elveszik 7 éves koruktól, hogy munkára neveljék őket, de ezt ha évezredekig csinálnák a társadalommal, akkor az emberek egy idő után megszoknák ezt az életmódot és az evolúció úgy alakítaná át az emberek szervezetét, fizikumát, és az emberek gondolkodásmódját és érzelmeit, hogy a többezeréves evolúció miatt ezt az életmódot megszoknák az emberek és egy ilyen élet már senkinek sem jelentene gondot, mert az evolóció miatt hozzászoktak a kevés étellel a sok munkával és a kultúra, tanulás, és művészetek,vallások nélküli élethez? Hisz a hangyák, darazsak is majdnem így élnek, sok munka, kevés étel, kultúra, vallás, művészet nuku , csak én még hozzáírtam egy-két borzalmat (úgy mint a gyerekek elvevése) ehhez a disztópiához(amit ugye ha évszázadok, évezredek, akár több tízezer év alatt lehet megszoknak az emberek és számukra ez mindennapossá, természetessé válik és egyáltalán nem gondolnák disztópiának).Szóval lehetséges, hogy az emberi psziché, fizikum annyira átalakuljon, hogy képesek lennének beérni a túléléshez épphogycsak elég ételhez, a kíméletlen munkához és már senkinek sem kéne szabadidő, kultúra, családtagokhoz való kötődés és ha igen, akkor mennyi idő múltán szokna hozzá az ember ehhez a 1984-es szerű (George Orwell) disztópikus rabszolgatársadalom világhoz(amihez hasonlóban egyébként több állatfaja is él, mint itt írtam)? Sőt, lehetséges lenne, hogy akár annyira megváltozzon az emberi lény, hogy már-már élvezné is ezt a helyzetet, mert mondjuk sokezerév alatt munkamániássá fejlődnének vagy valami.

2024. jan. 3. 20:00
1 2 3 4
 1/32 sadam87 ***** válasza:
93%

"Hisz a hangyák, darazsak is majdnem így élnek, sok munka"

Az igazság az, hogy a hangya dolgozók egy jó része elég sokat pihen.

"kevés étel"

Mármint mihez képest?

"kultúra, vallás, művészet nuku "

:D Pedig megnéznék egy hangyaszínházat, vagy a buddhista hangyák rítosát. Szerinted melyik állatnak van kultúrája, vallása, művészete?


Az evolúciónak vannak fizikai korlátai. A szervezetnek szüksége van a pihenésre. Persze lehet, hogy ki lehetne tenyészteni olyan fajt, ami 18 órát tud naponta dolgozni, de az valószínűleg akkor a hatékonyság rovására menne.

Egyébként önmagában attól, hogy ilyen életmódra kényszerítenéd az embereket, nem alkalmazkodnának ehhez az életmódhoz evolúciósan.

2024. jan. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Kevés étel: épphogycsak annyi, amennyi a túléléshez szükséges.
2024. jan. 3. 21:34
 3/32 anonim ***** válasza:
92%

Megszoknák? Tényleg?

Miután ezt elolvastad, tartsd vissza a lélegzeted fél percig. Holnap ilyenkor már egy percig. Holnapután kettőig, és így tovább! Ha elég elszántan gyakorlod ezt, hamarosan nem lesz szükséged levegőre!

Ki kellene nyitni egy történelemkönyvet az elmúlt hatezer év vonatkozásában. Abból ki fog derülni, hogy

a. az ember nem ízeltlábú

b. a tömeg előbb-utóbb felakasztja azokat, akik megpróbálják elnyomni.

2024. jan. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
86%

Nem biztos hogy menne, ki kellene kísérletezni.

Én veled, mint "feltalálóval" kezdeném.

2024. jan. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Nyílván nem azt mondom, hogy egy ilyen társadalomban senki nem enne semmit, mert azt tényleg nem élnék túl az emberek, hanem csak annyit, amennyi kell ahoz, hogy ne haljon éhen. Meg ha valaki nagyon rosszul lenne a sok munkától adnának neki egy-két szabadnapot. De ha létrejönne egy ilyen világ, akkor azok akik nem bírják a munkát és folyton csak zabálnának akkor azok elhullanának és csak az erősek maradnának meg a természetes szelekció útján. Tehát nem lehetséges az, hogy ilyen esetben az elején tömeges meghalások lennének, de a mesterséges evolúció miatt évezredek múlva egy strapabíró, tökéletes immunrendszerű egyed jönne létre?Ráadásul az ismerőseim közül én vagyok az egyetlen aki sose fűt otthon, ráadásul sokszor direkt keveset eszek, mégis közölük én betegszem meg a legkevesebbszer és én vagyok a legegészségesebb, mert évek múltán erőssé vált a szervezetem a körülmények ellenére. Nem lehetséges, hogy ez működhetne a társadalomra kivetítve? Hallottam már olyanról aki mindig egyre kevesebbet evett és egyre többet dolgozott(természetesen nem vont meg magától MINDEN táplálékot, mert éhenmurdelt volna) és ezt a szervezete megszoktak, alkalmazkodott a körülményekhez.
2024. jan. 3. 22:14
 6/32 sadam87 ***** válasza:
100%

"és csak az erősek maradnának meg a természetes szelekció útján. "

Ha nagyon kevés volna a táplálék, akkor jó eséllyel a gyengébbek maradnának meg (fizikai értelemben), mert nekik általában kevesebb is elég.

"tökéletes immunrendszerű egyed jönne létre?"

1. Olyan nincs.

2. Hogy jön az immunrendszer bármihez, amiről eddig szó volt.

3. A krónikus fáradtság rontja az immunrendszer működésének hatékonyságát.

"Ráadásul az ismerőseim közül én vagyok az egyetlen aki sose fűt otthon, ráadásul sokszor direkt keveset eszek, mégis közölük én betegszem meg a legkevesebbszer és én vagyok a legegészségesebb, mert évek múltán erőssé vált a szervezetem a körülmények ellenére. "

Ez nem így működik. Valamilyen szinten hozzászokhat egy ember szervezete a körülményekhez, de annak azért elég erős korlátai vannak. És ez nem evolúciós változás.

"Hallottam már olyanról aki mindig egyre kevesebbet evett és egyre többet dolgozott(természetesen nem vont meg magától MINDEN táplálékot, mert éhenmurdelt volna) és ezt a szervezete megszoktak, alkalmazkodott a körülményekhez."

Elég egyértelmű fizikai korlátai vannak ennek. Valószínűleg lehetne valamennyire csökkenteni az átlagos kalóriabevitelt a társadalomban (mivel az manapság inkább túl sok), de értelemszerűen a munkához energia kell, azt pedig a táplálékból nyerjük.

2024. jan. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Az állatok (nem mindegyik faj) is csak annyit esznek amennyi a túléléshez éppen elég, mivel sokszor nehéz nekik az élelem felkutatása és mégis kitartóan vadásznak vagy hosszú ideig keresgélnek az étek után.
2024. jan. 3. 22:50
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
Feltaláltad a sötét középkort, és leírtad benne a jobbágyok sorsát.
2024. jan. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Na és az mennyire lenne működőképes, ha ugyanúgy mindenkinek napi 18 órát kellene dolgozni, de bőven kapna ételt, sok fehérjét tartalmazó dolgokat, mindenféle vitaminban gazdag gyümölcsöket, zöldségeket, zsír, tojás, húsok? Ez így egy működő rendszer lenne?
2024. jan. 3. 23:11
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Kicseszett beteg és felesleges dolgokkal van tele az agyad, ugye tudsz róla?
2024. jan. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!