Ha valami bonyolultabb az értelmesebb is ?
Én ha a magzati fejlődésből indulok ki, úgy tűnik, hogy az újabb fajok az előző fajok információjához hozzáadtak valamit. Azonban ez szerintem nem feltétlen jelent új funkciót, de később még jelenthet.
Tudomásom szerint egyes növények dns-e hosszabb, mint mondjuk egy madáré, akkor ez mit is jelent igazából?
Az emberi szem pl elég bonyolult. De pont azért, mert értelmetlenül van felépítve. Hogy miért? 27:40-től:
Az élőlények nem próbálnak bonyolultabb formát ölteni, nincs ilyen késztetésük (s ha lenne sem tudnának mit kezdeni vele). Egyszerűen csak hat rájuk az evolúció, azaz röviden-tömören replikáció, variáció, szelekció. Bizonyos környezetben ha a véletlenül kicsit “bonyolultabb” forma az előnyösebb akkor az olyan egyedek fognak nagyobb eséllyel túlélni s több utódot nemzeni. Ha nem akkor nem.
Ahogy írták például a szem sok esetben egyre bonyolultabb lett, így jutottunk el a jól ismert képlátásig. Viszont bizonyos környezetekben (pl: barlangok) nincs rá akkora szükségük, ezért ott fokozatosan visszafejlődtek.
Az értelmesebbet hogy érted? Mármint “mentálisan többre képes”? Ha elsősorban az idegrendszere az ami bonyolódik akkor többnyire igen, az ilyen állatok “értelmesebbek” lesznek/ lettek.
Ha úgy érted ,hogy biológiai/ fizikai szempontból értelmesebben van összerakva akkor nem feltétlenül, sőt. Az evolúció nem egy értelmes, gondolkodó valami s ez sokszor meg is látszik.
Lehetséges.
Ám ez a kérdés meglehetősen egyszerű volt.
:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!