Az igaz, hogy az őskorban a gyengébbeket magukra hagyták?
Tehát ösztönszinten ez van az emberben?
És innen eredeztethető az iskolai vagy munkahelyi kiközösítés és bullying?
11
“ Mit nem tudsz felfogni azon, hogy az ősembereknek halvány lila fingjuk se volt arról, hogy egyes tulajdonságok öröklődnek, mert egyszerűen nem volt honnan tudják?”
De nem kellett felfogniuk ha az egész ösztönös.
Mint az állatoknál is láthatjuk, hogy megannyi viselkedésforma ösztönös. A frissen született fióka, borj stb szopja anyja emlőit, vagy fut esetleg repül vele. Tehát vannak ösztönös viselkedésformák, az állatok esetében 100%-uk az. Az ember esetében úgy 60-40% az ösztönös és tudatos viselkedés aránya.
13
"Tehát vannak ösztönös viselkedésformák, az állatok esetében 100%-uk az. Az ember esetében úgy 60-40% az ösztönös és tudatos viselkedés aránya."
Erre forrás?
14
Pontosan melyik részére?
Csak a gonoszok szokták ezt csinálni. De mit nevezünk oskornak? Amikor csak urhajonk volt és hazakat epitettunk.
Való világban talán nem létezett ilyen.Ez egy fikció. 75000 évvel ezelőtt fejlettebb szintén állt a civilizáció, de 1M évvel ezelőtt is. Nem a propagandanak kell hinni , hanem a muszereknek. A tények a bizonyítékok.
Nem tudom, hogy miért nem veszitek számításba, de minden emlős kötődik a hozzá közel állókhoz, még az ember is. Attól, hogy mondjuk beteg vagy megsérült a testvérem, gyerekem, szülőm, barátom, még nem hagyom automatikusan sorsára, mert "gyengíti a közösséget". Az ősi ember is hasonlóan gondolkodott, sokkal jobban hasonlítottak ránk, mint azt sokan gondolják, csak épp technológiailag voltak fejletlenebbek, agyilag az ember az elmúlt 2-300000 évben nem sokat változott.
Arról, hogy az állat ösztönlény az ember meg az egyetlen gondolkodó faj, csak annyit mondanék, hogy az intelligencia nem egyetlen mutáció, hanem egy folyamatos fejlődés eredménye. De amúgy nézd meg, a főemlősök, a cetfélék, a varjúfélék, de még a fejlábúak is láthatóan gondolkodnak, az elefántok felismerik magukat a tükörben, a patkányok, mosómedvék meg eszközöket használnak. Na meg például a farkas vadászata során is alkalmazkodni kell a változásokhoz, túl kell járni a préda eszén, nem lehet "bedrótozott program" alapján vadászni, mert minden helyzet egyedi. Lehet, hogy nem olyan szintű gondolkodásmódjuk van, mint az embernek, de nem mondható, hogy pusztán "bedrótozott program alapján működnek". Meg az ösztön egyébként is öröklött és tanult viselkedések szoros együttműködése definíció szerint, a "bedrótozott program" az az öröklött viselkedés. Bár ez valóban már csak szőrszálhasogatás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!