Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen következménye lenne,...

Milyen következménye lenne, ha az összes esőerdő eltűnne a földről az erdőirtás következményeként?

Figyelt kérdés
2023. okt. 28. 13:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
84%

Azt hittem ez tudomány téma, de aki szerint semmi hatással nincs ránk az ha kipusztul az összes esőerdő azt érnék meglepetések:D


Nyílván nem közvetlenül lesz rossz rám nézve hogy tőlem x ezer km-re megszűnt a természet bonyolult ökoszisztémájának egy szelete, de közvetetten már sok rosszal jár.

Az sem hatna rám közvetlenül ha hidrogénbombával minden 100 ezres lakosság feletti várost letarolnának Magyarországon mert a legközelebbi 1 óránnyira van tőlem autóval, de erre sem mondanád hogy nem lesz semmi bajom belőle.

2023. okt. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Kb ezt a témát járja körül David Attenborough, Egy élet a bolygónkon című filmjében.

Ő sem tévedhetetlen, de talán többet ért hozzá, mint itt bárki a fórumon, és ő bizony katasztrófát jósol ha az őserdők területe egy kritikus szint alá esik.

A film fönt van az interneten, talán a videa-n is megtalálható.

Az előzőekhez annyit, hogy az őserdők nem "termelik'az oxigént, a bolygónkon lévő kémiai elemek mennyisége kb állandó, de az jelentős hatással bír a környezetre, hogy azok az elemek milyen formában vannak éppen jelen.

A szén jelentős része meg van kötve az élőlények szervezetében, és a növények képesek a levegő CO2 tartalmából is megkötni a szenet, szabad oxigént kilélegezve.

Nem lenne kevesebb az oxigén mennyisége akkor sem, ha bekövetkezne egy újabb tömeges kihalási esemény, csak a elemek megjelenésének formáiban következne be jelentős változás, pl a légkörben megemelkedett szén-dioxid, és metán miatt a kihalási esemény veszélye fokozódhat.

Éz nem feltétlenül rövid távú folyamat, akár évezredes időszakon átívelhet, és volt már erre példa a Föld története során.

Sokan elhiszik, hogy az ember mindenható, képes bármilyen környezeti rombolást túlélni, sok kutató szerint viszont nem, a homo sapiens is kihalhat, akár úgy is hogy saját maga segíti elő a kihalási esemény gyorsítását.

Az evolúció lassú folyamat, évmilliókban "számol", az ember léte az elmúlt időkhöz mérten szinte jelentéktelenül rövid még de az ipari forradalom óta gyorsuló ütemben égeti fel a környezetét.

A trópusi esőerdők nem csupán a biodiverzitás miatt fontosak, a globális időjárás kialakításában is fintos a szerepük.

Nézzétek meg az említett videót, ez nem olyan egyszerűen megválaszolható kérdés, feltevés.

2023. okt. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!