Hajszárító mennyi áramot fogyaszt (forintban), ha éjjelente azzal melegítem magamat a Paplanom alatt 30 másodpercig?
Akkor a fűtőtekercs nem túlhevülhet és megszakadhat. Akkor konkrétan kigyullad.
A hajszárító használata a paplan alatt "csak" annyira veszélyes, mint a hajszárító használata a vízzel teli fürdőkádban ülve.
"Akkor a fűtőtekercs nem túlhevülhet és megszakadhat. Akkor konkrétan kigyullad."
Mi gyullad ki? A szabadon álló és üzemszerűen vörösen izzó kanthal huzal? Elkezd önfentartó módon égni a FeCrAl ötvözet?
Nem ez lesz. Túlhevül, csökken a szilárdsága és megszakad. Az áram leáll és a hajszárítót ki kell dobni. Ennyi történik, ha a hajszárítóban a légáramlást megakadályozzák.
"Túlhevül, csökken a szilárdsága és megszakad. Az áram leáll és a hajszárítót ki kell dobni. Ennyi történik, ha a hajszárítóban a légáramlást megakadályozzák."
Mindemellett a mérnökök már 30 éve is gondoltak a hülyegyerekekre is, és raktak bele bimetál kapcsolót.
AMikor több mint 30 éve 13 évesen okos módon kitaláltam, hogy befogom a hajszárítót, fél perc alatt leállt. Azt hittem most jól tönkretettem, aztán pár perc múlva amikor visszahűlt, be lehetett kapcsolni.
Mint már előttem írták, a 30 mp használat napi szinten nem nevezhető összegnek.
Csakhogy ezek után bátorkodni fogsz 2-3 percet vagy még többet használni. És még mindig nem az összeg a probléma.
Az esti alvás előtti hajszárítózás számomra Rendkívüli nyugtató érzést nyújtott. Nyugtató hangja volt, simogatott és kellemes melegséggel töltött el. Átadhatlan – mint minden más érzés is –, hogy milyen érzést váltott ki belőlem. No de én sem takaró nélkül használtam, hanem takaró alatt szerettem használni, úgy még jobb a légáramlat, még kellemesebb és még több hő marad bent. A lábamat felhúztam úgy, hogy a térdeim által üreg keletkezett a takaró alatt. Gondoltam, hogy nem lesz baj belőle, biztonságosnak láttam. A monoton hangja miatt lassanként alvó és félig alvó fázisba kezdtem kerülni. A simogató és a kellemes melegség érzése pedig szintén a nyugalom felé indított el. A térdeim lassanként leereszkedtek, mert az izmok ugye elernyednek, alvásban vagy az alvást megelőző percekben. Volt még, hogy telefonon ébresztőt is beállítottam. Csakhogy :) mindenki ismerheti azt az effektust, hogy na még 2 perc, na még 1 perc, na most már tényleg ez lesz az utolsó :) Ugye-ugye? Így nem csoda, hogy volt néhány alkalom, azok közül is egyre erősen emlékszem, amikor minden elővigyázatosság ellenére elaludtam. pffffff Amikor felébredtem, a hajszárító még ment, a térdeim pedig ugye nyugalmi helyzetben voltak, tehát a takaró "leereszkedett". Kár ugyan nem történt, de rendkívül meleg volt a hajszárító. Nem tudom, hogy leállt-e volna vagy kigyulladt-e volna...Deeee: nem játék. Az ember nem igen tudja irányítani magát / józan döntést hozni amikor igen erős nyugtató érzésben van része. (Emellett még a háton fekvés és a szem becsukás – ami ugye az alvásnak a része – további nyugalom faktorként vannak jelen.)
Tehát csak nagyon óvatosan! - Emlékezz! Én is óvatos voltam.....
Többször volt már olyan meleg a hajszárító, hogy megégett a bőrök. No, és akkor a nem természetes szövetek?
Hmmm! Most eszembe jutott valami: Volt egy hajszárítónk és úgy rémlik, hogy az apukám többször is azt mondta az évek alatt – én nem emlékeztem rá –, hogy az én használatom alatt deformálódott el a műanyag része.
Hát, szabad ezek után elgondolkodni, hogy ki, hogy, meddig, milyen szabályok mellett használja, és mit és mennyi időt tilt meg magának. Mindenkinek a saját felelőssége.
Tudom, a vízpalack, amit írtak, nem hoz azonnali eredményt. A hajszárító hatékonyabb. Meg a vékony alkat és mozgásszegény életmód miatt is lehet hidegérzete annyira, hogy a leghatékonyabb és legkézenfekvőbb megoldást a hajszárítóban leli az ember. Na, de azért okosan a használattal!
Egyértelműen egy normális ágymelegítő (villanypárna) beszerzése lesz a megoldás!
Mondjuk én mindig kicsit merész műszaki megoldásnak tartottam a közvetlen hálózati tápellátást, de engedélyezett eszköz, tehát ha vigyázunk az épségére, akkor nem okoz balesetet.
#18
1. Régebben kizárólag közvetlen hálózati feszültségre működő ágymelegítőket árultak. Lehet, hogy ma már terjednek a transzformátorosak is. Nem ismerem a mostani felhozatalt, de a kereső elsőre csak transzformátor nélküli típusokat talál: [link]
2. Mindig csak a textilhuzatot mossuk, a szigetelt részt csak kézzel szabad lemosni úgy, hogy ne folyjon víz a belsejébe. Tényleg direktben 230 voltosak a fűtőszálak, ezért mosógépbe tilos beletenni az elektromos részt!
"Az agymelegitokben es az elektromos takarokban nem 220 Volt van 15 Amperral, hanem csak kb mint a telefonodban."
Az akkor pont annyi meleget is adna, mint a telefonod. :D
És akkor a tieteket nem kell bedugni sehová? Feltaláltad az örökmozgót.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!