Milyen káros hatásai vannak az emberi szervezetre, ha nagy dózisú tachion-sugárzásnak teszik ki?
A tachyion egy elméleti szubatomikus részecske, tehát a gyakorlatban vagy nincs vagy még nem fedezték fel.
Ebből kifolyólag senkinek sincs gőze se róla, hogy a sugárzásának milyen élettani hatása lehet.
"Ebből kifolyólag senkinek sincs gőze se róla, hogy a sugárzásának milyen élettani hatása lehet."
Ez mondjuk hülyeség. Ha elméletileg ismerünk egy részescskét akkor elméletileg tudjuk a hatását is. Tehát az, hogy soha nem láttam még nyílméregbékát nem jelenti azt, hogy ne tudnám, hogy erőssen mérgező.
Amúgy a kérdésre fogalmam sincs mi a válasz, attól függ, mit jelent a nagy dózis.
"Ez mondjuk hülyeség. Ha elméletileg ismerünk egy részescskét akkor elméletileg tudjuk a hatását is. Tehát az, hogy soha nem láttam még nyílméregbékát nem jelenti azt, hogy ne tudnám, hogy erőssen mérgező."
Na ez a hülyeség. Az, hogy elméletileg ismerjük, az azt jelenti, hogy valami alapján azt gondoljuk, hogy létezik, de közel sem jelenti azt, hogy minden várható tulajdonságát előre tudjuk jelezni. Például ha egy erdőben találunk egy olyan állat lábnyomot, amit eddig nem ismertümnk, akkor tudjuk, hogy kell ott lennie egy eddig le nem írt állatnak (azaz elméletileg megismertünk egy új fajt), sőt a tömegére is tehetünk becslést a lábnyom mélysége alapján, de attól még nem tudjuk, hogy milyen színű. (A nyílméregbékát viszont lehet, hogy te még nem láttad, de rajtad kívül elég sokan látták és leírták, így te is tudod, hogy milyen a hatása.) Minőségi különbség van a "senki nem látta" és a "legalább egyvalaki látta és leírta" közt.
Szerintem a kérdező nem a hipotetikus c-nél gyorsabb eddig nem detektált részecskére gondolt hanem erre:
Amennyiben jól sejtem. (amúgy ez pont olyan kamu mint a többi szépen leírt áltudományos maszlag, szóval ha a a kérdés erre vonatkozott pls. mozgasd át az ezotériába)
Az előző válaszolónak van igaza, de annyit azért hozzá tennék, hogy általában ha egy részecskét egy elmélet megjósol akkor arra is ad közelítést hogy mivel hogy hat kölcsön azon részecske, menyi a kb. tömege, spinje, töltései. ( Ez azon esetben igaz, ha a kvantummechanikai modellbe már be lehet illeszteni a részecskét, ilyen volt pl a neutrínó, miután rájöttek arra hogy szükséges valamit bevezetni aminek nagyon kis tömege van, és szinte semmilyen kölcsönhatásba nem vesz részt, már a modell adott róla adatokat.)
A tachyon tudtommal még annyira hipotetikus részecske hogy még azon elmélet sem teljesen végigszámolt ami felveti létezésének szükségességét, tehát tényleg nem nagyon tudni milyen tulajdonságai vannak.
A tachion elméletileg SEMMIFÉLE hatást nem gyakorol a mi anyagainkra! Így tehát káros hatása sincs!
Ha lenne hatása, már régen ki tudtuk volna mérni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!