Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért lehet hallani a 2,4...

Miért lehet hallani a 2,4 GHz-es rádióhulámokat? Lehet káros a szervezetre?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem észre, hogy a WiFi routerem közelről sistergő hangot ad ki. Kicsit utánanéztem és ha mobilomhoz vagy a vezeték nélküli telefonhoz odanyomom a fülemet ott is hallatszik ilyesmi, igaz nagyon halkan. Ugyan így a vezeték nélküli csengő is kiad ilyen zúgó sistergő hangot ha működtetjük.

Ez káros lehet az emberi szervezetre közelről? Valaki túlérzékeny erre? Megkérdeztem néhány ismerősömet is és ők is hallják, tehát nem velem van a hiba :)


2009. jún. 12. 11:21
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

A 2,4 GHz-es rádióhullámokat nem lehet hallani. Az emberi fül nem érzékel elektromágnesen hullámokat, 2,4 GHz-eseket meg főleg nem.

Élettani hatása ugyanaz, mint a TV és rádió vivőhullámainak, a váltóáramú vezetékekből származó csekély elektromágneses sugárzásnak és a többi elektromágnesen hullámnak, aminek ki vagyunk téve. Millió meg egy szakirodalom foglalkozik velük és mindegyik mást állít a hatásukról.

2009. jún. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az emberi fül 20Hz-től 20kHz-ig érzékel, tehát kizárt, hogy te a 2,4GHz-t meghallod. Valószínűleg valami egyéb működésből fakadó háttérzajt hallasz.

A rádióhullám egyébként akkor veszélyes, ha te pl felmászol egy adótoronyra. Ilyenkor már károsíthat, de egyébként nem.

2009. jún. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat! Akkor valószínű, hogy a kondenzátorok, vagy egyéb alkatrészek kelthetnek benne halk sistergést. Főleg a vezeték nélküli csengőnél volt a leghallhatóbb.
2009. jún. 12. 12:52
 4/4 anonim válasza:
100%

Itt van a routerem,wireless,az is kb 2.4 Ghz sávon működik,csak hogy nem nyaldosom az antennáját,de egy hangot nem hallok.Az lehetetlen.Ha hallanád 2.4 Ghz-ig a hangokat,a diliházba lennél.Gondolj bele.Rendőrség,taxisok,reptérnél a toronyban,mobilok...

ezeket mind hallanád?Annyi hanginformáció érne hogy bele diliznél egyszerűen...és ezek állandóak.

2009. jún. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!