0️⃣ Az ( "N" jelölésű!) természetes számok halmazába bele tartozik a "0" ?! (0,1,2,3..) vagy (1,2,3,4...)
🆎 Két variációval találkoztam ! (A wikipedia/google szerint is)
1️⃣.) Variáció :
▪️ (N) jelű Természetes számok halmaza: {1,2,3,4...}
▪️ (N°) jelű (Nullával) Kibővített természetes számok halmaza : {0,1,2,3...}
2️⃣.) Variáció :
▪️ (N) jelű Természetes számok halmaza : {0,1,2,3...}
▪️ (N+) jelű Pozitív természetes számok halmaza: {1,2,3,4...}
❓❓❓ De ha egy szöveg/feladat azt mondja ( x ∈ N ) , akkor ő most mire gondol ? Melyik verziójú "N" természetes számra ? (a nulla nélkülire(1️⃣) vagy a nullásra(2️⃣))
Ahogy #1 írja, matematikus körökben vita tárgya, hogy a 0-t belevegyük-e az N-be. Országonként eltérőt is tanítanak ezzel kapcsolatban, például nálunk (Magyarországon) belevesszük, Ukrajnában viszont úgy tanítják, hogy nem kerül bele. Egyébként mindkettő mellett és ellen is szólnak érvek.
A legegyszerűbb megoldás, hogy ha mindenképp bele akarjuk venni, akkor N U {0} -t írjunk, ha pedig ki akarjuk szedni, akkor N \ {0} -t, és akkor biztosan nincs vita, hogy az adott feladatba bele kell-e érteni a 0-t vagy sem.
Nagyon sokat dolgoztál ezzel az álkérdéssel :\ Teljesen nyilvánvaló hogy a választ már akkor is tudtad, amikor elkezdted összeírni. Akkor meg minek rabolod az időnket?
Akkor már néhány dolog:
- lényegében soha nem probléma, "De ha egy szöveg/feladat azt mondja ( x ∈ N ) , akkor ő most mire gondol ?" nem áll elő mint probléma.
- IMO a "természetes szám" elnevezés a neve alapján magába foglalja a nullát, mert hogy az egy szám, és természetes \o/
- itthon az iskolában a 0 természetes szám, benne van a NAT-ban, és ezért a tankönyvek is így használják.
- IMO főleg a számelmélészek keverik a félreértéseket, ők jobban szeretik a 0-t nem vizsgálni, de az N betűt használják az N+, Z+, N\{0} helyett, mert lusták.
- IMO mind a két, általad felsorolt variáció /rossz/. Az 'N'-et nem célszerű használni, mert nem jelent semmit. Jobb helyette akármi más, ahogy #2 is írja. N0, N+, Nu{0}, N\{0}, N>0, N>=0, Z>0, Z>=0, stb. Bárhogy jobb, mint a két variációd.
- a Postel szabály[0] azt mondja ki, hogy legyünk magunkkal szemben szigorúak, de másokkal szemben elfogadók. Ez ilyen bibliai szintű bölcsességnek tűnik, mindig meg kell nézni hogy nem csak azt akarják hogy pokollá tehessék az életed (lásd pl KDNP) de ebből szerintem nem lesz bajod. Az önértékeléstől és a saját magad másoknak kiszolgáltatásán kívül a Postel szabály egy pocsék ökoszisztémához vezethet, ami nem csak neked rossz, hanem mindenki másnak is. (Például a HTML5 szabvány híres arról hogy a böngészők megjelenítették a HTML4-et rosszul használó weboldalakat, így nem derült ki hogy a HTML4-et rosszul használják a weboldalak, így HTML5 szabvány magába foglalja a HTML4 rossz használatát. Így most nehéz böngészőt írni, és alig van böngésző a piacon. Mindenki vesztett.) A mostani helyzet is azért alakult ki, mert megengedték az N használatát mindkét esetre, ahelyett hogy megkérték volna az előadókat/visszadobták volna a papírokat.
[0] : [link]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!