Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tegyük fel, hogy a narancs 6...

Tegyük fel, hogy a narancs 6 cm hullámhosszúságú rádiósugárzást bocsát ki. Mekkora átmérőjű rádiótávcsőre van szükségünk, hogy egy narancsot ezen a hullámhosszon meg tudjunk különböztetni egy vödörnyi narancsban a Holdon?

Figyelt kérdés

2023. szept. 18. 11:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
én sajnos ezt pokoli régen tanultam (kb. 25 éve, azóta se foglalkoztam vele), de a gömbsugárzóból annyi maradt meg, hogy ott az optimális hullámhosz lambda=R/2n (tehát egy 5cm-es gömb sugárzó /kicsit védjem a sarki zöldségest/ esetén 5, 2.5, 1.25cm, de lehet, hogy tényleg rosszul emlékszem, tényleg régen volt.
2023. szept. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Meg a másik kérdés, hogy ezek a naracsok amik a vödörben vannak szinkron sugároznak (csatoltan) pontosan azonos hullámhosszal, vagy van egy kis eltérés a hullámhosszban, fázishelyzetben?
2023. szept. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Kicsit jobban utána gondolva, feltehetően ennek a feladatnak itt nincs egzakt megoldása. Most nem volt erőm kiszámolni, hogy egy vödör narancs esetén a vödör fenekén lévő narancs által kisugárzott 6cm-es hullám hogyan fog áthatolni a fölötte lévő narancsokon. A 6cm-es hullám valamilyen szinten át fog hatolni a narancson (egy gömb alakú vízcseppet feltételezve), egy része szórodni fog, egy része elnyelődik.


Szintén amit korábban már felvetettem, hogy a vödörnyi narancs hogyan sugároz. Ha teljesen szinkronban akkor sehogy nem lehet majd őket elkülöníteni, pont azért amit írtam, hogy a vödör fenekén lévő narancs által kibocsájtott sugárzás hogyan halad át a fölötte lévő narancsrétegeken.

Ilyen idióta feladatokat utoljára el.din. ZH-ban kaptunk. De ott sem volt "kvázi végtelen" számosságú test a térben.

2023. szept. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!