Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nincs már annyi tudós...

Miért nincs már annyi tudós mint korábban?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy az 1900 - 1960 évek között olyan sok híres tudós került elő hirtelen, akik akkor annyi mindent megalkottak amit ma is tanítanak az iskolában? Ezalatt a durván 60 év alatt rengeteg olyan dolgot találtak fel ami megváltoztatta az életünket és azóta tulajdonképpen csak ezeknek a finomítása zajlik. Például 1980 és 2020 között semmi olyat nem találtak fel ami ennyire megváltoztatta volna az életünket és olyan híres tudósokról sem hallani, akik olyan dolgokra jöttek volna rá ami korszakalkotó lehet.

Az lenne a kérdésem, hogy miért múlt el ez a korszak, mostmár miért nincsenek ilyen emberek? Már feltaláltak minden fontosabb dolgot?

Én azt érzem, hogy ami igazán fejlődik még ma is az az elektronika ipar és az is csak annyiban, hogy növekszik a teljesítményük ugye, mert egyre kisebb térbe tudják integrálni, meg mindenből wifiset csinálnak.


2023. júl. 14. 15:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ma is vannak, de ha megfigyeled az elmúlt évszázadokat a magányos lángelmék helyét egyre inkább a csoportok veszik át. Ennek legfőbb oka, hogy már túl sokat tudunk ahhoz, hogy belássuk, milyen kevés is az.
2023. júl. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
A kérdésben megfogalmazott állítás egyszerűen hamis!
2023. júl. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Tudósból éppenséggel tőbb van, mint korábban. Csak épp a legtöbb munkát kutatócsoportok végzik, nem önálló emberek.

Másrészt hogyne lettek volna eredmények az elmúlt evtizedekben? 3D nyomtatás, AR, hibrid elektromos autók, CRISPR, számtalan mesterséges szerv és protézis, mint pl az Argus II, CD-k, világháló, stb.

2023. júl. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Tudós van bőven, csak nem érnek rá, mert lefoglalja őket a genderelmélet, pszichológia és bölcsészettudomány.
2023. júl. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
11%

Mert kevésbé ismered fel, mint korábban. Először is itt tényleg kevesebb. mert üldözik őket, ezért sokan külföldre mentek. Ahogy a mérnökök, orvosok, tányérmosogatók is. Másodszor, ha azt kll kutatnod, hogyan jön létre az erőtörvény, akkor jó megfigyelés, sok ismeret kell. Ám ha mondjuk az anyag szerkezetét kell kutatnod, akkor az előbbieken kívül jó sok pénz is kell. Ez az állam erre nem, csak mások által működtetett akkumulátorgyárra ad. Amennyit csak akarnak.

A külföldi kutatásra a nép nem kíváncsi, tehát itt nem hír. Lehetne olvasni a cikkeket, de ehhez nyelvet kéne tudni, de a nyelvtanár már külföldre ment. Aztán meg kéne érteni az olvasottakat, de a többség jó, ha tud összeadni. Szóval a kutatás nemcsak bonyolultabb, nemcsak pénzigényesebb, de az itteni földi halandó észre se veszi, mert nem ismeri fel. Ezért aztá nincs is igénye mindarra, ami másutt természetes. Hogy ezt honnan tudom? Elég körülnézni a sok silányságot látni, a sok dilettantizmust érzékelni, a mérhetetlenül rossz hatékonyságot megélni, a hatalmas közöny és igénytelenség közepette.

2023. júl. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%
Mert a fidesz elbutítja a társadalmat és olyan iskolarendszert épít ahol aki írni olvasni tud, már mehet egyetemre! Ilyenekből meg a nem szeretetből hanem pénzért szült (CSOK) gyerekekből lesznek 18 évesen a legnagyobb fidesz rajongók! Hiszen tudjátok, minél butább az ember annál könnyebb kimosni az agyát az m1 híradóval vagy bármilyen hazugsággal.
2023. júl. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Niels Bohr fiatalkorában az atomfizika kb. könyvespolcnyi szakirodalommal rendelkezett. Ezt egy embernek nem volt lehetetlen magába fogadni.

Ma több millió könyv és tanulmány foglalkozik a témakörrel - tudományos szinten. Egy embernek ez egyszerűen sok.


Ma is vannak nagy tudósok, de a tudomány egyre kisebb szeletével foglalkoznak (de annál részletesebben, mint az elődök)

2023. júl. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%
A tudomány mára hihetetlenül fragmantálódott (tudok ám ilyen szavakat is!) ami 50 éve egy jól összefoglalható irány volt, az mára 100-felé szakadt és minden kis szeletkéjét sok, nagyon specializálódótt kutatócsapat tanulmányozza. A világon ebben a percben is megszámlálhatatlan fizikiai/kémiai/biológiai/stb. kutatás zajlik.
2023. júl. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#19:08

Először is fogadd elismerésem az általad használt szóért :D Rá kellett keresnem.


Tehát akkor még is csak arról van szó, hogy túl nagy ismeretünk van és mamár annyira bonyolódik a kutatás, hogy muszáj csapatban dolgozni. Az emberek agyi kapacitása meg elvileg nem változott a bronz kor óta, csak a megtanulandó anyag mennyiség nőtt.


Viszont akkor a másik kérdés, hogy miért ez az 1880 - 1960 -as évek voltak azok amikor ennyi mindent hirtelen feltaláltak? Miért nem mindent szépen lassan? Akkor ugrott egyett az emberiség fejlettségi szintje. Ugye a rádióhullámok / elektromosság kiismerése, aminek pl az ultrahangot, mri, távközlést, világítást, stb. köszönhetjük. Érdekes, hogy akkoriba rájöttek, hogy ez egy energia forrás és azóta ezt próbálják kiaknázni minél jobban, pedig lenne pl nullponti kvantumenergia is amit lehetne forrásként használni. A fejlesztés pedig vagy túl drága vagy nem tudom, mert csak nagyon kevesen foglalkoznak vele. Mindenkienk jó az áram. De ez most mindegy.


Nem hiszem, hogy ezt pusztán a háború váltotta ki, mert akik ezeket feltalálták már bőven felnőttek voltak amikor az első kirobbant, tehát nem tudhatták, hogy háború lesz amikor úgymondd okossá váltak. Valamiért az egy olyan korszak volt amikor lett pár korszakalkotó zseni és se előtte se utána nem volt ilyen hirtelen ugrás. Vajon miért lehet ez?

2023. júl. 14. 19:29
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#8 - minden érettebb számítógép-felhasználó ismeri a "fragmentálódás" szavat - és kapaszkodj meg - a többségük képes helyesen is leírni!
2023. júl. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!