A rakéta hajtóművek fejlődésében várható nagy áttörés a közeljövőben?
Úgy tudom az usa újra elő akarja venni a nukleáris hajtóműveket.
Ezek nagyban megkönnyítenék a bolygóközi utazást. A gond az, hogy a közvélemény ódzkodik minden nukleáristól, ezeket nem lehet használni a légkörben, jelenleg nincs fenn infrastuktúra.
"az usa újra elő akarja venni"
Az oroszok meg már régen elővették, és meg is fogják oldani. Ráadásul ők nem ennyire hülyék ebben.
Számtalan űripari startup fut jelenleg. Az egyik aerospike hajtóművet csinál, a másik akkumulátorral hajtja a kompresszorokat a harmadik nagy sebességű centrifugával lődöz az űrbe..
Előbb-utóbb az egyiknek csak összejön valami áttörés. Mindenesetre rövid távon látszólag semmi nem veszélyezteti a SpaceX-féle hagyományosabb vonalú rakéták monopóliumát.
Napjainkban már évek óta a fiókokban porosodó ötleteket próbálják ott realizálni, ahol van még erre - nem csak pénz, hanem - aktív munkaerő!
Érvényes ez az élet minden területén, mivel a kreativitás az elmúlt évtizedekben javarészt kihalt az emberiségből. S emellett a tanulásra, a munkára való motiváció is jelentősen gyengült. Áttörés nem csak ezért nem valószínű, hanem lényegében rájöttek arra, hogy az új fejlesztések esetén hiába van rengeteg pénz, a szakértői emberi erőforrások rohamosan fogyatkozóban vannak, s más - sokkal értékesebb - helyekről kellene átcsoportosítani őket, amely nem járható út.
Megjegyzendő, hogy mindezeknek az oka az a demográfiai válság, amellyel az emberiség egy ideje küzd, és egyre kritikusabb helyzetbe kerül miatta, ám ha megoldást találna is, az csak évtizedek múltán kezdi kifejteni a hatását. Durva, de ilyen válságot még nem élt át az emberiség, mivel azt a fogyasztói társadalom kialakulása által, a létrejött bőség társadalma, a jólét globálissá válásának elterjedése okozza a fejlett nyugati kultúrában. A megoldás - többek szerint is - ennek a kultúrának a lerombolása lenne, melyre vannak is - jól ismert - kísérleti próbálkozások. Emberileg azonban ez elfogadhatatlan, s így - amíg lehet - marad a lehetőség lebegtetése, amíg bele nem nyugszunk, hogy ez a jövő.
Addig pedig marad a jólét (s abban a könnyen megszerezhető élvezetek) biokémiailag már felismert hatása (= dopamin rezisztencia), amelytől a jólétben élő emberek agyilag szinte őrültnek látszanak (lásd pl. Brüsszel). Ez a hatás nem vicc! Csak rá kell keresni YouTube-on pl. Dr. Anna Lembke nevére, aki könyvet is írt erről "Dopamine Nation" címmel, azt taglalva, hogy a jólét úgy hat ránk, mint a drogosokra a drog (sajnos a videók angol nyelvűek), és fokozódó boldogtalanságot idéz elő.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!