Honnan tudnánk mi kis emberek bármit is feltételezni a világ és univerzum keletkezéséről, miközben azt sem tudjuk eldönteni, hogy a klímaváltozás emberi következmény vagy ez egy naptevékenység miatt alakul így a hőmérséklet emelkedés a bolygón?
Ha már isten felmerült, akkor légy szíves, menj át a vallásba.
Amúgy már régen túl vagyunk a feltételezéseken. A világ keletkezése bizonyított dolog, az élet keletkezése... na, az még nem, de jó úton van az is.
A globális felmelegedés okát 90%-ig tudjuk, ez neked nem elég?
Az a rossz hírem van, hogy ha annyi bizonyíték lenne Isten létére a megfigyelések és mérések által, mint az Univerzumról, akkor lehetetlen lenne Istenben hinni, mert akkor az már tudás lenne.
Ám mivel arról semmit nem tudunk, így továbbra is hihetsz benne, ha neked az megfelel.
Mondjuk azért az sem lenne rossz, ha az Univerzumról is olvasnál valamit, illene nem teljesen tudatlannak lenni.
Vagy te csak hinni szeretsz?
Szar ügy!
A kérdésre. Egyszerű! Hát onnan, hogy gondolkodunk, mert erre képesek vagyunk. Hogy akarunk-e gondolkodni, az már más kérdés. Amúgy a feltételezés a harmadik dolog. Az első, hogy megfigyelünk. Jó sokat és alaposan. A második, hogy gondolkodunk, rendszerezünk. Ettől eljutunk egy feltételezésre, hogy tudniillik az nem kérdés, hogy a világ keletkezett, hiszen vagyunk. Feltételezzük, hogy az ősrobbanás (bármit is jelentsen ez) alapján történt, majd pedig magunknak sem hiszünk és megpróbáljuk megcáfolni. Mikor ez sehogy se sikerül, megnyugszunk, innentől ár nem feltételezés, hanem megalapozott hipotézis.
A klímaváltozásról eélg sokán tudják (ha nem is mindenki), hogy pontosan miképpen jött létre ez a mostani. Merthogy volt már jó sok. Szóval a nap egy nukleáris erőmű, amely periodikusan működik. Ebből következően a földön időnként meleg van, máskor megjégkorszak. A legutóbbi Mátyás idejében volt, tudod, a Duna azért fagyott be annyira, hogy tömegeket bírt ki. Azóta a felmelegedés korát éljük, és tudható volt, hogy aztán majd újra jön a jégkorszak. Csakhogy itt van ez a mohó ember, semmivel se törődve rombolja a környezetét, főleg a légkört. Azáltal megnövekszik annak üvegházhatású tulajdonsága, emiatt a felmelegedés gyorsabb de főleg erősebb. Azt is kiválóan tudjuk, hogy egy periodikus mozgást ki lehet úgy lendíteni, hogy az többé nem periodikus, hanem elszáll a fenébe. Na pont ezt tesszük. Nem napra pontosan, de tudható, ha ez így megy tovább, akkor lesz egy pont, amitől az okos emberek se tudják visszafordítani a folyamatot, tehát az az érzékeny természetű ember bele fog dögleni. Ne marról van szó, hogy könnyedén ne tudnánk kezelni, hanem arról, hogy mohó gazemberek ezt nem hagyják, szennyeznek elképesztő tempóban. A gyáva politikusok meg hagyják, sőt a (hasonlóan mohó de ezen felül buta) többség még ezeket segíti.
Vagyis az emberek egy (gondolkodó) részének elég jó képe van az univerzum keletkezéséről, a többi meg inkább isten hiszi a teremtőnek, mert ezt könnyebb (meg gondolkodni se kell, csak hinni). Ugyanezen emberek a felmelegedés múltbéli és jelen változatát is kiválóan ismerik (továbbá a lehülését is), sőt mi több, kezelni is tudnák, ha az a sok mohó gazember hagyná és nem tenné tönkre a világunkat.
Minden, ami grafikonon ábrázolható, hullámszerűen mozog. A tőzsdei árfolyamok, az ingatlanod értéke (csak azt nem látod egy grafikonon ábrázolva), az egészségi állapotod, a vérnyomásod, a pulzusod, a vagyonod stb.
Még a bolygónk klímája is. Most épp egy melegedő hullámban vagyunk, sok száz évnyi hűlő hullámot követően. A pénzemberek és a politikusok egyből vérszemet kaptak, s jól át is vágták a bolygó lakosságát a globális klímaváltozás témájával. Azt ugyanis elfelejtették megemlíteni, hogy a klímaváltozás nem most, nem tavaly és nem 30, de nem is 100 éve kezdődött, hanem 4,5 milliárd éve, amikor létrejött a bolygó.
A klíma azóta változik, amióta létezik. A jelenlegitől volt 10 fokkal melegebb is meg hidegebb is a bolygó, mégsem halt ki az élet. Ma sem halna ki, ha 10 fokkal melegebb lenne, hisz az ember rendkívül nagy szélsőségekhez is képes alkalmazkodni. Idővel el fog jönni egy lefelé hullám, s akkor meg majd azon megy a sírás, hogy minden évben 8 hónapig tél van Európában, s majd visszafagy Észak-Európa, mint régen. (Egyébként jelenleg is egy jégkorszak kellős közepén élünk, ami 33 millió évvel ezelőtt kezdődött, szóval, nem a mi életünkben lesz vége, de nem is az unokáink életidejében. S a Déli-sarkot 33 millió éve borító 5 km vastag jégtakaró sem idén fog elolvadni, s nem is 100 év múlva.
@9
"De van azért másfajta mozgás is."
Nincs.
Legalábbis a bolygó hőmérsékletével, csapadékmennyiségével, annak eloszlásával, légmozgásával, vulkanikus- és egyéb tevékenységeivel kapcsolatban csak hullámmozgást látunk a grafikonokon. S ez nem véletlen.
"ha csupa hullámszerű mozgást ábrázolsz grafikonon"
Semmilyen mozgást nem ábrázolok a grafikonon. A grafikonon adatokat rögzítek, azaz álló pontokat. Ezek összeolvasva, folyamatában nézve azokat, hullámokat képeznek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!