Nem félnek a tudósok, hogy a Voyager által küldött üzenetek révén egy negatív fajhoz kerül, aki akár ki is írthatja az emberiséget?
iszonyatosan lassan halad a világűr méretéhez képest.
a földről induló rádióhullámok szó szerint fényévekkel előbb járnak és sokkal feltűnőbbek is, mint egy űrszonda.
ha valami miatt idejönnek a gonosz idegenek, az nem a Voyager miatt lesz.
Joggal merül fel a kérdés, hogy: Oszt' mé'?
Van egy civilizáció, ami képes csillagközi távolságokat megtenni. Milyen indoka, haszna van abból, ha kiírt minket? Élettelen erőforrásokra, energiára vagy hasonlókra van szüksége? Nyersanyagokat sokkal problémamentesebben beszerezhet közelebbi lakatlan bolygókról, aszteroidákról, energiát meg a csillagokból. Az földi élet felépítése meg valószínű nem kompatibilis az övékkel. Ha mégis, akkor sem igazán van értelme velünk vesződni. Ha pl. táplálék kell, azt be tudják szerezni, meg tudják termelni akár mesterségesen, akár az élet alacsonyabb szintjén álló lakott bolygókról. Egy intelligens civilizációt akkor is veszélyes megtámadni, ha alacsonyabb technológiai szinten állnak, mert lehet, hogy nem fognak hatalmas károkat okozni, de azért van annak veszélye, hogy esetleg valaki megsérül. Egy gépfegyveres csapat sem támad meg egy íjjakkal felszerelt csoportot ha nem muszáj, mert lehet, hogy még valakit eltalál egy nyíl.
Akkor miért éreznék szükségét annak, hogy kiirtsanak minket? Azt még esetleg el lehetne képzelni, hogy potenciális konkurenciát látnak bennünk akikkel a galaxis vagy a környező csillagrendszerek erőforrásai megszerzésében versengeni fognak, de nem olyannak tűnik a világegyetem, ahol ne lennének szabad, kiaknázhatatlan erőforrások. Mi sem írtjuk ki mondjuk a gorillákat azért, mert potenciálisan intelligensebbé válhatnak, akikkel esetleg versengenünk kell a jövőben.
Nincs negatív faj. Minden élő a saját életfeltételeit igyekszik fenntartani, az igényeit kielégíteni. Ez ha jól belegondolsz velejárója az életnek. Ezt egy csillagközi utazásra alkalmas faj a mi kiirtásunkkal nem fogja tudni jobban biztosítani.
Ja, reptiliánok.
Egyelőre még a tudományokban vagyunk.
Kérem áttenni az ezotériába!
Kérdező!
A konteók szerint a reptiliánok már köztünk élnek.
Akkor most pontosan miféle felfedezéstől félsz?
Válasszunk külön két dolgot. 1: a Voyager által küldött elektromágneses jelek, amikkel kommunikál a Földdel. 2: a Voyager fedélzetén található aranylemez.
Az elektromágneses jelek annyira gyengék, hogy már itt a Földön sem túl egyszerű befogni őket, pedig az űrszonda mégcsak most hagyta el a Naprendszer belső részét. Ha a Voyager antennái a hozzánk legközelebbi csillag (4,3 fényévre található Proxima Centauri) felé lennének irányítva, akkor is gyakorlatilag detektálhatatlan lenne a jel, és beleveszne a háttérzajba.
Magyarán: attól egyáltalán nem kell félni, hogy ezt bármiféle földönkívüli faj beméri, mivel ez fizikailag képtelenség. És nem, ne is menjünk bele a "jajj de nekik biztos fejlettebbek a műszereik" kérdésbe. Nem. Fogadd el. Nem. Nem tudod kivenni a zajból ezeket a jeleket, mert fizikailag messze túl van a felismerhetőség határán.
Ha fogsz egy papírlapot, ráírod a himnuszt, majd kirakod a napra, és vársz ötezer évet, akkor hiába van neked hipertechnológiád, ha a papíron lévő tintát kiszívja a nap, a papír elfoszlik, szétmállik. Konkrétan azt sem tudnád megállapítani, hogy 5000 évvel korábban az papír volt. Itt is hasonló a helyzet.
Az aranylemez az ugyan hosszabb ideig megmaradhat, és elvileg megtalálható lenne. Viszont az űr olyan felfoghatatlanul hatalmas, hogy a tű a szénakazalmban analógia (szó szerint) fényévekre van ettől. Statisztikailag gyakorlatilag nulla a valószínűsége, hogy ezt bárki valaha megtalálja.
Kimegyek a Copacabanara, és kiválasztok egy random homokszemet. Ezután kijössz Te is, és Te is kiválasztasz egyet. Annak a valószínűsége, hogy ugyanazt a homokszemet választottuk ki, nagyobb, mintsem, hogy valami random űrutazó faj megtalálja a Voyagert.
Tehát nem, nem kell aggódni.
#8 vagyok, kiegészítés ehhez "Ha a Voyager antennái a hozzánk legközelebbi csillag (4,3 fényévre található Proxima Centauri) felé lennének irányítva, akkor is gyakorlatilag detektálhatatlan lenne a jel, és beleveszne a háttérzajba.":
...ha a Proxima felé lenne irányítva az antenna, akkor is detektálhatatlan lenne a jel a Proxima Centauri csillag közelében...
"Az elektromágneses jelek annyira gyengék, hogy már itt a Földön sem túl egyszerű befogni őket"
A jelek attól még ott vannak, csak a mai ismereteink szerint alig vagy egyáltalán nem lehet őket detektálni.
Most ez olyan dolog, hogy az ókorban sem tartották elképzelhetőnek, hogy egy kezedben fogott üveg és kőolaj darabon át látni és hallani fogod a haverod aki tőled 1000km-re beszél hozzád valós időben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!