Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valóban lebontják a Csernobili...

Valóban lebontják a Csernobili atomerőművet?

Figyelt kérdés

elvileg már nem is terveznek újabb szarkofágot felhúzni a 4-es blokkra, mert míg üzemképes, addig teljesen lebontják az erőművet!

Igaz ez?

100 évig bírja a strapát a szarkofág. A sugárzó anyagok felezési ideje 1500 év. Rengeteg ember kellene a lebontáshoz, és ők sem dolgozhatnának maximum 30 percet a sugárzás miatt

A szarkofág alatt a 4-es blokk továbbra is sugároz, és ha oda bemerészkednének a bontási folyamatok miatt rengeteg ember veszteség lenne, amit nyilván tagadnának, és ha meghalna 1 30 éves arra lenne fogva hogy már a kiküldetése előtt is beteg volt.

Szerintetek is veszélyes lenne a 4es blokk lebontása?

Elvileg azért is bontják le, mert az ukrán állam ezekből akar csinálni atomfegyvert, és elvileg ezért vették be kereken 1 éve az oroszok a Csernobili Atomerőművet.

Szerintetek hagyni kellene az erőművet úgy ahogy van, vagy le kellene bontani? Én hagynám úgy ahogy van. Így is már egy turistalátványosság lett, és sok "nagylány" nevetve fotózkodik ott, amikor ott mások hősként veszették életüket!


2023. febr. 25. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
96%

Igen elbontják. Most is bejárnak a szarkofágba, ahogy eddig is bejártak.

Az elbontás megoldható robotokkal is.

2023. febr. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az eredeti Csernobili reaktorokat már nem üzemeltetik, és az erőművet egy új, nagyobb biztonsági szinttel rendelkező új telephelyen, az úgynevezett Csernobil NPP-ben váltották fel. Azonban az eredeti erőművet, az úgynevezett 4-es reaktort, nem bontották le teljesen.


Az elmúlt években azonban folyamatosan dolgoztak a Csernobili erőmű biztonságának javításán, és az úgynevezett Új Biztonsági Burkolatot (NSC) építették a 4-es reaktor fölé, amely védi a radioaktív anyagok szivárgását. Az NSC építése 2016-ban fejeződött be, és a védelmi burkolat hosszú távú biztonsági megoldást jelent az erőmű lezárására.


Összefoglalva, az eredeti Csernobili atomerőművet nem bontották le teljesen, de biztonsági intézkedésekkel védik a radioaktív anyagok kiszivárgásától. Az NSC elkészültével az erőmű biztonsága nagyobb szintre emelkedett, és hosszú távú megoldást jelent a radioaktív szennyezés elleni küzdelemben.

2023. febr. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
41%
Sokkal egyszerűbb atomfegyvereket telepíteni Ukrajnába, ha ez szükséges, mint saját atombombát fejleszteni. Csernobilt ezzel összekötni tipikusan putyini húzás.
2023. febr. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Elvileg azért is bontják le, mert az ukrán állam ezekből akar csinálni atomfegyvert, és elvileg ezért vették be kereken 1 éve az oroszok a Csernobili Atomerőművet."


Ezt a sort nem is olvastam. A Csernobilban lévő hasadóanyagból nem tudsz atomfegyvert gyártani, főleg nem a leolvadt blokkban lévő anyagból. A hasadóanyag legyártása friss uránból és yellow cakeből sokkal egyszerűbb és olcsóbb.

2023. febr. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!