Nem atomfizika rájönni, hogy a zöld/barna aljnövényzetben semminek se volt full pink színe, mert az az elrejtőzéssel és a vadászással se túl kompatibilis. Szóval valószínüleg hozták a ma is élő állatvilág színeit. Pontos színt egyik tudós se mond.
A hangnál se mond pontosat egy tudós se. Tudtommal csak a parasaurolophus-nak tudtuk reprodukálni a hangját (a koponya alapján), másnak szintén csak találgatás és fantázia.
2023. febr. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
2/6 anonim válasza:
Azóta azért már találtak színes bőrdarabokat.
Volt is néhol meglepetés... de azért nem akkora. A fekete és a zöld volt hangsúlyos.
2023. febr. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
3/6 Tevenyereggyarto válasza:
Pontosan? Sehogy. De tanulmányozva például a koponyájuk formáját meg összehasonlítani a ma hasonló ökológiai fülkéket betöltő állatokkal lehet tippelni milyen hangjuk, színük, viselkedésük lehetett. Ahogy írták aligha voltak szivárványcsíkosak hupikék pöttyökkel. Viszont elnézve a mai hüllő és madárvilágot átlagban “színesebbek” lehettek mint mondjuk az emlősök, de nem túl színesek. Például a hadroszauruszok fejdíszei színesebbek lehettek mint a testük többi része. Illetve sokuk a hang felerősítésére is tudta használni szóval a mai szarvasmarhákhoz és elefántokhoz hasonló bőgő-trombitáló hangjuk lehetett. Míg más dínóknak (pl: kisebb theropodáknak s hozzuk hasonlóknak) meg inkább madárszerű hangjuk. Ugyan így a mindenféle fejdíszek, tollak, gallérok stb színesebbek lehettek, részben az ellenkező nem érdeklődésének felkeltésében, másrészt a ragadozók eltántorításában.
2023. febr. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
4/6 anonim válasza:
Kb. sehonnan. Lehet tippelni. Nem hülyeség pl. egy vörös Theropoda, ha a prédák hasonlóan láttak, mint a mai növényevők. Tigrist pl. a szarvasok nem vörös/narancsnak látják, hanem zöldnek. Madarak közt vannak olyanok melyek sokkal több színt látnak, mint az ember. Kérdés, hogy nem madár dinoszauruszoknál hogy volt a színlátás. Lehet ahogy a hármas írta úgy volt. Ám az is lehet, hogy számunkra irreálisan színesek voltak. Van erre ellenérv. Színanyagok ritkán megmaradnak, legyen az toll, vagy bőr. A Psittacosaurus sp. például szinte 100%-ban rekonstruálható és nem volt hivalkodó színe, "unalmas" barna volt. Ám rémlik valami nem madár Theropoda, hogy sötét lila tollai is voltak.
2023. febr. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
5/6 anonim válasza:
Nem vagyok paleontológus, de olvastam, hogy találtak némelyikük fosszilizálódott tollaiban olyan bizgentyűket amik a madarak tollainak a színét adják. Ezeket összehasonlították az élőekkel, amiknek ismerjük a színeit és így alkottak róluk képet.
Nem meglepő módon hasonlóan festettek mint a ma is elő madarak.
A bőrszínre tudtommal nincs közvetlen bizonyíték egyenlőre.
2023. febr. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
6/6 EagleHUN válasza:
Újabban találtak Kínában olyan minőségű fosszíliákat és lenyomatokat (palában) amiken nem csak a tollak hanem a tollak színe is kivehető volt.
Borostyánban is találtak tollakat tollas testrészeket.
Szóval a szín meg hogy tollasak voltak mára bizonyított.
(Igen tudom furcsa és nehéz belegondolni egy színes tollas T-rex -be, pedig az összes korábbi film és képi ábrázolása hibás volt és az ragadt meg az emberekben.)
A hang az más kérdés. Van olyan faj aminek a csontjaiból, van olyan ahol a fosszíliában a gége lenyomatból tudtak készíteni egy kb ugyanolyan eszközt amit megszólaltattak.
Illetve a ma élő hűllők hangjait is vizsgálták.
Szóval a hang az kb egy erősebb tippelgetés, saccolgatás.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!