Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek hogyan reagálnának...

Szerintetek hogyan reagálnának az emberek, a földön kívüli élet felfedezésére?

Figyelt kérdés

Mi lenne ha felfedeznék földön kívül az életet?

...és ha az intelligens életet?

Szerintetek próbálnánk velük kapcsolatba lépni? Mennyire lenne ez nagy és jó felfedezés? Mit csinálnának az emberek?


(Engem nagyon érdekelne, hogy mi lenne ha felfedeznék a földön kívüli életet.)


2010. okt. 4. 00:19
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Lehet laknának velünk együtt. :D
2010. okt. 4. 17:53
 12/21 anonim ***** válasza:

Hmmm....

Elgondolkodtató kérdés. Egy két dolgot számolgattam már. Érdekes számok jöttek ki belőle:

A legmesszebb jutott űrszonda a Voyager (1-2). 1977-ben indultak útnak. Jelenleg 21 000 000 000km-re jutott a Voyager-2- 32 év alatt. Ez 19 fényóra, ami 0,0022 fényév nagyjából.

A legközelebbi csillag az Alfa Centauri 4,3 fényévre(40 681 440 000 000km) van.

Ebben a tempóban (74 914km/h!!! igen ennyivel halad a Voyager) 61 991 év alatt jutunk el a legközelebbi csillaghoz.


Mi szűrhető le ebből? Soha az életben nem fogunk sehova eljutni. Tudom hogy fejlődünk, de a világegyetem úgy van összerakva, hogy a benne élő lakók ne találkozzanak egymással.

Úgy godnolom, méreténél fogva biztos létezik másik életforma az univerzumban. Most keresik is ugye ezeket az Exobolygókat, de ha találunk is egyet, és valami szuper távcsövet építünk, amivel még ne adj Isten civilizáció jelét is megpillanthatnánk, mire jutnánk? Látunk egy csillagot ahol 600 éve égtek lámpák, és volt élet. Küldenénk nekik egy fényjelet több évtizedni felkészülés után, amiről mondjuk jól lemaradnának(mert épp másfele néznek :P), vagy csodálkoznának hogy vajon mi lehetett ez a piros fény az égen... Vagy mégjobbat mondok, ha szerencsénk van már épp elérné őket a fényjelünk, mikor atomjaira hull az egész csillagrendszerük :P. (amiről szintén 600 év múlva értesülnénk is).

Ha van élet és találkozunk velük, az bizony csak úgy lehet hogy ők jönnek el hozzánk. De mivel a fénynél nem lehet gyorsabban haladni, az ottani civilizációnak is lenne mondjuk egy 600 év, hogy ideérjen, ami őket is igen megviselné ekkora sebességnél, mind külsőleg mind pszihikailag. :D

Persze mondhatjátok hogy görbíti a teret és 2s alatt itt van... Ilyen megoldásokra nem vagyok felkészülve.

Én valszeg összefosnám magam.

2010. okt. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Ha megközelítenék a fénynek a sebességét, akkor lehetne időutazni, elméletileg...

Féreglyukakon nagy távolságokat lehetne megtenni kis idő alatt.

2010. okt. 4. 23:47
 14/21 anonim ***** válasza:
Minden attól függ, milyen lenne az a bizonyos élet. Nemrég láttam national geographic-on, hogy lehetséges, hogy van élet a Vénusz felhőiben (persze eléggé "primitív" formában, talán egysejtűek, de ebben nem vagyok biztos). Na most mondjuk egy baktériummal hogyan lépsz kapcsolatba? Vizsgálni lehet, de ezt én nem nevezném kapcsolatnak.
2010. okt. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Igen, azzal nem lépsz kapcsolatba, de akkor is nagy felfedezés lenne. Én nem is tudom mennyire örülnék neki, ha felfedeznék az életet. Még sose ittam alkoholt, de akkor lehet úgy be rugnák, hogy bele halnák. :D:D

Kérdezem, hogy ezzel más hogy van?

2010. okt. 6. 22:49
 16/21 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsi a valószínűsége, hogy a mi kommunikációs jelrendszerünkkel meg tudnánk velük értetni, hogy nem akarjuk bántani őket. Már a kutyáknak is más a testbeszédük, nemhogy az intergalaktikus kommunikáció könnyű legyen. Szal, a kutyusoknak és embereknek is együtt kell tölteni valamennyi időt, hogy nagyjából megértsük egymást. Pl.: aki nem ismeri a jelbeszédet, az nehezen érti a süketnémákat.

Nagyon nagy szerencsénknek kéne legyen ahhoz, hogy a mosolyunk az "űrlények" számára is mosolyt, azaz barátságos szándékot jelentsen.:D


Szerintem, ha intelligens életforma lenne, és egyszer csak "térutazással" megjelennénk ott (ezt úgy értem, hogy nem nagy időkülönbségeket hidalnánk át az útidő lerövidítésével (szóval nem időutazás), hanem tényleg rövid útidővel nagy tereket be tudnánk járni, nagy távolságokat megtenni gyorsan), szóval ha megjelennénk ott, szerintem beparáznának, azt hihetnék az űrhajóra, hogy valami bomba. Kiiktatnának úgy, hogy ők ne sérüljenek, aztán megnéznék, hogy mi volt ez a szerkezet, ami berepült a légterükbe. Látnák, hogy intelligens élőlényeket (asztronautákat) nyírtak ki, és ha annyira fejlettebbek lennének, pár "év" alatt simán meg tudnák mondani, hogy az általuk meggyilkolt Földlakók honnan jöttek, és vagy jó vagy gonosz szándékkal eljönnének a Földre egy pillanat alatt (hiszen már ők is képesek lennének utazgatni hatékony tempóban az űrben).


A másik probléma tehát fordított helyzetben lenne. Mikor eljönnének az űrlények, de nem lenne velük a földi űrhajó. Mi nem tudhatnánk, hogy azért nem jöttek vissza az asztronauták, mert a felfedezett bolygón nem voltak alkalmasak a körülmények az újraindításhoz, vagy lerobbant a hajó, vagy mi történt. Viszont sajnos azt is feltételezhetnénk, hogy megölték őket, és most eljöttek, hogy kiszedjék belőlünk a Föld nevű bolygó "használati utasítását":D (hiszen mi jobban ismerjük a bolygónkat, mint ők), és aztán kiiktatnának minket. Főleg ha okosabbak lennének, akkor előbb eljátszanák, hogy barátkoznak, aztán ha megvan minden, ami nekik kell, akkor leigáznának.


Eme szempontok fényében szerintem csak akkor reagálnának jól a földiek, ha egy kifejezetten JÓHISZEMŰ és KEDVES életformát fedeznénk fel.:D Persze ha csak papucsállatkákra bukkannánk, vagy olyan lényekre, amik nem képesek eljutni a Földre (tehát tutira nem támadhatnak meg), akkor mindenki örülne, hogy megint okosabb lett az emberiség.


Huh, bocs, hogy ilyen hosszú lett, de ez megindította a fantáziám.:D


19/L

2010. okt. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.:D Ha jófejek lennének, talán együttműködnének velünk tudományos kutatások terén.:P Viszont az emberek sem mindig a jófejségükről híresek...Szóval nehéz kérdés.:)
2010. okt. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Bocsi, megint előző vagyok.:$

Tehát én nem feltétlenül örülnék egy ilyen nagyszabású felfedezésnek, mert vannak olyan felfedezések, találmányok, amelyek esetleg az emberiség végét jelenthetnék, mert nem tudjuk kezelni őket.


Pl.: az atombomba egy veszélyes találmány volt, és az elején nem is látták be, hogy mi lehet a vége, ha minden ország atombombákat dobigálna szét a Földön.

2010. okt. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ha gyengébbek lennének mint, mi leigáznánk őket, ha erősebbek, akkor kihasználnánk amennyire lehet.
2010. nov. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Mindenki másképp.Van aki bezárkózna a lakásába fegyverekkel és élelemmel.Van aki fölmászna az első tetőre és üvöltözne nekik amilyen hülye.Van aki pedig beleszar és kamunak mondja az egészet.Én biztos,hogy sütivel megy pisztollyal fogadnám őket.Mármint ha békével jönnek akkor süti ha fegyver van a kezébe akkor szará lőném.
2010. nov. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!