Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek hogyan reagálnának...

Szerintetek hogyan reagálnának az emberek, a földön kívüli élet felfedezésére?

Figyelt kérdés

Mi lenne ha felfedeznék földön kívül az életet?

...és ha az intelligens életet?

Szerintetek próbálnánk velük kapcsolatba lépni? Mennyire lenne ez nagy és jó felfedezés? Mit csinálnának az emberek?


(Engem nagyon érdekelne, hogy mi lenne ha felfedeznék a földön kívüli életet.)


2010. okt. 4. 00:19
1 2 3
 1/21 Morfologus válasza:
56%

Lehet már most is felfedeztünk, csak nem vallják be :)

Engem is érdekel a dolog.

2010. okt. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Nem lenne jó,mert egy intelligensebb lények jönnének ide,akkor biztos,hogy leigáznának minket.

Elképzelhető,h már ki spéciztek minket,de még nem értek ide...ki tudja...

2010. okt. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Lesz@rnák. 3 napig lenne hír, és annyi.
2010. okt. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Az hogy egy intelligensebb faj leigázna bennünket egyáltalán nem biztos. Ha eltekintünk az optimista bölcs, tanítani vágyó nép képétől, akkor is elképzelhető hogy semmi olyat nem látnak bennünk ami megérné nekik. Lehet hogy a Földet nem áll érdekükben se nyersanyag, se élettér, se "rabszolgamunka" okán elfoglalni mivel sokkal jobb hatásfokkal tudják maguk is megoldani.
2010. okt. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Ha ők jönnének ide, szerintem ők is örülnének, úgy mint az emberek. Ha csak nem világokat foglalnak, mint a filmekben meg mesékben. :D Amúgy meg biztos érdeklődnének ők is utánunk, biztos próbálnának minket megérteni. :D Okosabbak lennének ők tőlünk... Biztos nem lennének olyan kártékonyak mint az emberek. Hm...
2010. okt. 4. 13:07
 6/21 anonim ***** válasza:
Sajnos mi, akik máshonnan jöttünk, nem vallhatjuk ezt még be, nektek, embereknek. Kb kell hozzá még 400-500 év, mire eléri civilizációtok azt a fejlettséget.
2010. okt. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tod h ők is örülnének nekünk? :D Lehet mi nekik már a 6000. faj lennénk :D Csak legyintenének na bazzeg már megint vmi új faj, kérjük regisztrálják be magukat az űrhajónál aztán mehetnek XD
2010. okt. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Nezd meg a Fuggetlenseg napjat, ahol felmennek a fanatikusok a felhokarcolora, es 'Welcome to Earth' feliratot lobogtatnak. A tobbiek meg visitozva szaladgalnak. Ez alapbol ket alternativa. Igaz, azok a lenyek "gonoszak" voltak.:D
2010. okt. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Hát lehet nem mi lennénk már az elsők, de szerintem nem nyírnának ki minket. Lehet kísérleteznének rajtunk. :D Jók lennénk kísérleti patkányoknak.
2010. okt. 4. 16:30
 10/21 anonim ***** válasza:

"Lehet hogy a Földet nem áll érdekükben se nyersanyag, se élettér, se "rabszolgamunka" okán elfoglalni mivel sokkal jobb hatásfokkal tudják maguk is megoldani."

És ha a lakható bolygók a galaxisban rendkívül ritkák és az ő bolygójuk épp az életre alkalmatlanná kezd válni? És sehol a közelükben nincs lakható vagy terraformálható bolygó csak mi? Akkor két választása van: vagy ő olyan bölcs, civilizált, hogy nem fog harcolni önként kihal vagy leigáz minket. Szóval én nem osztom a legtöbb tudós lelkesedését, hogy ha intelligensebbek, akkor már nem is agresszívak. Hawkingnak van szerintem igaza. Ott a római birodalom példája is, ők már annyira civilizáltnak tartották magukat, hogy még az önvédelmet is alantasnak gondolták a barbárokkal szemben. Ma ugyanez a szitu a muszlimokkal Európában. De azért megkérdeznék pár hozzáértőt, én nem értek hozzá: az ember a technika fejlődésével fejlődik (szellemileg) is vagy ugyanaz a vérszomjas barbárok vagyunk, mint régen csak jobb "játékokkal"? Csak azért kérdezem, mert hallottam olyanról, hogy amikor repülőgép-szerencsétlenség van és olyan helyen "landolnak" a túlélők, akkor előfordul, hogy a leggyengébbet megeszik a túlélésért. Tudom, hogy ők földönkívüliek meg minden és nem szabad magunkból kiindulni, de ott is az evolúció működik nem?

2010. okt. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!