Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem csak várunk, hogy a...

Miért nem csak várunk, hogy a földönkívüliek találjanak meg minket?

Figyelt kérdés

Nagy pénzeket, időt, energiát fektetnek a tudósok a földönkívüli élet megtalálásába. De miért?

- Ha csak egyszerű létformák vannak, azok nem tudnak velünk kommunikálni.

- Ha ugyanolyan fejlettek, mint mi, akkor a távolságok miatt nem tudunk kommunikálni. Mire üzenetet cserélünk, ők is, mi is kihalunk.

- Ha meg fejlettebbek nálunk, akkor ők hamarabb megtalálnak minket, mint mi őket.

Ergo nem lenne egyszerűbb csak várni? A Marsnál messzebb úgysem jutunk, ott a legjob esetben is csak bakteriális élet nyomait találhatjuk meg.



2023. jan. 29. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenki arra vár, hogy meg legyen találva, akkor soha senki nem lesz megtalálva.
2023. jan. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"- Ha csak egyszerű létformák vannak, azok nem tudnak velünk kommunikálni."


Alapvetően nem azért keresnek idegen létformákat, hogy azokkal kommunikálni lehessen, hanem előrébb tudná mozdítani például az élet kialakulásával foglalkozó tudományterületeket.


"- Ha ugyanolyan fejlettek, mint mi, akkor a távolságok miatt nem tudunk kommunikálni. Mire üzenetet cserélünk, ők is, mi is kihalunk."


Ezt nem tudhatjuk, amíg nem találunk egy ilyen létformát. De mondjuk ha 10 fényév távolságra van tőlünk egy ilyen nép, akkor 10 év alatt azért lehetne információt cserélni, ami ugyan nem sok, de a semminél több.


"- Ha meg fejlettebbek nálunk, akkor ők hamarabb megtalálnak minket, mint mi őket."


Ez nem biztos. Mi több, hogyha a te felvetésed szerinti értékrendjük van, akkor nem is akarnak megtalálni minket, mivel alsóbbrendű létformák vagyunk.

2023. jan. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"A Marsnál messzebb úgysem jutunk"

Már rég túljutottunk a Marson, szondák, műszerek százai vizsgálódnak a Mars vonalán túlra. Nem csak úgy lehet valamit megtalálni ha mi emberek odamegyünk személyesen.

Másrészt, talán pont ezért kellene keresgélnünk, hiszen jelen állás szerint ma élő ember nem fog a Marson túlra eljutni, de még lehet, hogy az ükunokáik sem. Akkor addig csak várjunk? Mire? Hiszen ma sem aktívan keresünk életet, hanem csak passzívan, vagyis a hozzánk más forrásokból beérkező töméntelen jel között próbálunk valami mesterségesre utalót felfedezni. Ha ezt nem fejlesztenénk, nem ölnénk bele a pénzt, akkor hogyan észlelnénk, ha tegyük fel egy földönkívüli civilizáció tényleg megtalálna minket, és ezt jelezni szeretné nekünk?

2023. jan. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert az ember kíváncsi, és szeretne megismerni más létformákat. Ma már majdnem teljesen biztos, hogy létezik valamilyen idegen életforma, sőt inkább lehetetlennek tűnik ennek ellenkezője.

Egyébként ha most azt nézzük, hogy a lakható bolygókat kutatják, az hosszú távon hasznos tudást adhat. Ha nem is jutunk el oda, esetleg nem tudunk kapcsolatot felvenni senkivel, még akkor is a Földünk és a naprendszer bolygóinak megismerése szempontjából hasznos, az űrkutatás pedig hozza magával a technológiai fejlődést.

A biológiai élet alkotóelemei a leggyakoribb elemek az univerzumban, és ha itt ki tudott alakulni a biológiai élet, akkor máshol is ki kellett tudnia, és az intelligens élet kialakulásának az esélyét is nagyban megnöveljük mi, mert ha mi ki tudtunk fejlődni, akkor más miért ne tudna?

De vegyük példának egy 10 fényévnyire lévő civilizációt (a napunk 10 fényéves körzetében több mint 3000 csillag található). Elküldünk egy üzenetet, 10 év múlva befogják. Az időbe telik mire dekódolják, de olyan 20-25 éven belül visszajön a válasz. Ez jóval kevesebb, mint egy ember várható élettartama, így akár az a kutató is elolvashatja azt, aki elküldte az üzenetet.

2023. jan. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ember környezetben él, amit célszerű, sőt létbiztonsága érdekében roppant ajánlatos is minél jobban megismernie.

Az ősembernek például jó volt tudnia, mi van a dombon túl, milyen lények élnek az erdőben, a folyóban, a folyón túl, egy távoli szigeten, vagy később, ahogy erre lehetőség nyílt, egy másik kontinensen.

Nagyjából ugyanez megy manapság is, csak nagyobbak a távolságok, más a technológia, de a világűr is környezet, az a vékony légkör, ami burokban tart minket, csak nagyon gyengén szeparál el minket a kozmosztól, amelynek alapos ismerete nélkülözhetetlen a továbbélésünkhöz és az, hogy ezt a környezetet esetleg milyen lények birtokolják, vagy uralják, azt szintén sokkal jobb, ha megtudjuk, mintha sejtelmünk sem lenne róla.

Jelenleg ennek nagyon az elején járunk, de a számunkra elérhető lehetőségeket meg kell próbálni kihasználni, mellesleg csak és csupán erre a célra nem fordítanak különösebben komoly pénzeket, nem is végzik ezt a fajta kutatást túl nagy intenzitással, néha elkezdenek valamilyen elemzést, de a sorozatos kudarcok után kedvetlenül abbahagyják, de mellette egy csomó ismeret felhalmozódik, égi objektumok viselkedésének periodicitása lesz jobban ismert, így könnyen előfordulhat, hogy más téren hasznosul a befektetés, például amikor az elektromágneses hullámokból ki akarták fejleszteni a gyilkos X-rayt, de radar lett belőle, vagyis a megszerzett tudást máshogy is lehet hasznosítani, ha elég szemfülesek vagyunk - és miért ne lennénk azok?

2023. jan. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak emberek, akik kíváncsiak a környezetükre. Kicsiben és nagyban. És vannak emberek, akik semmire se kíváncsiak. Mindent mástól várnak. És nem értik, mitől megy rosszul nekik.
2023. jan. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
0%

A keresés csak álca. Már évek óta itt vannak, de azt te sem gondolod komolyan, hogy majd az esti híradó ban bemutatják: "Ő itt Alfréd egy földönkívüli, eljöttek hozzánk haverkodni mert van élet a földön kívül is"...


Sosem lesz ilyen. Eltitkolsák, eltusolják politikai érdekek miatt. Ha a kertedben leszáll egy űrhajó lényekkel akkor azt fogja leadni a híradó: "XY kertjében leszállt egy meteorológiai ballon, amire az ottlakók azt hitték űrhajó" Na, csak ennyire vagyunk hülyének nézve...

2023. jún. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!