Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Sivatagokból a szél miért...

A Sivatagokból a szél miért nem fújta még tovább a szél azt a finom homokot, port? Terjeszkedik a sivatag vagyn em fújja a szél , tovább, tovább és tovább?

Figyelt kérdés

2023. jan. 14. 09:54
 1/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

De, fújja. Csak nem fog az egész sivatag csak úgy elvándorolni olyan könnyen. De a dűnék folyamatosan változnak. A szél is valamennyire elhordja a finom port/ homokot. Azt hiszem valamelyik nyáron volt is egy jó kis szaharai homokkal megfűszerezett széljárás errefelé ami meglátszott az esővízen (aki gyűjti. Akvarisztikai csoportokban többeknél láttam ,hogy kellemetlenségeket okozott a poros-homokos esővíz).

Terjedni többnyire ott tud ahol elsivatagosodás van. Máshol ezt akadályozza az esőzés, növényzet stb.

2023. jan. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
97%

A sivatagokban a homokot és a port a szél fújja tovább, de ez a folyamat jellemzően lassú. A homokot és a port a szél általában csak kis darabokban fújja tovább, és a szél általában csak rövid távokat tud megtenni a homokot és a portot, mielőtt leülepedne. A homokot és a portot a szél általában csak akkor tudja továbbfújni, ha az erős és hosszan tartó szél van.


A sivatagok terjedése összefügg a klímával, a földrajzi helyzettel, a talaj minőségével, az éghajlattal, és a talaj vízellátásával. Ahol a klíma száraz, a talaj minősége rossz, és a talaj vízellátása alacsony, ott a sivatagok terjednek tovább. Ahol a talaj minősége jó, a talaj vízellátása magas, és az éghajlat nedves, ott a sivatagok terjedése lassabb.


Ezenkívül, a sivatagok terjedése összefügg a természetes és antropogén (ember által okozott) tényezőkkel is. A természetes tényezők közé tartozik a klíma és a földrajzi helyzet, míg az antropogén tényezők közé tartoznak a földhasználat, az erdőirtás, a folyók vízellátásának módosítása és a vízkitermelés.

2023. jan. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A homokot alkotó szilícium a Föld második leggyakoribb eleme az oxigén után.

Így nem meglepő. hogy homok mindenhol van.

Ezt fedi be a talaj, ahol nincs sivatag, illetve részben elkeverednek egymással.

Az elsivatagosodás így érthetően akár meg is fordulhat, ha olyanok a körülmények, az őserdő képes visszahódítani a sivatagot megfelelő idő alatt, ahogy írták sok függ a klímától, a rendszeres csapadéktól, hogy egyre vastagabb talaj tud képződni, bár tudtommal jelenleg a klímánk olyan irányban változik, hogy a sivatagok területe nő a legtöbb helyen.

2023. jan. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 TappancsMancs ***** válasza:
91%
Mint már írták. Amúgy meg óceán is sok van és a légkör mégsem állandóan csupa felhő.
2023. jan. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!