Hogyan fogják feltalálni az időutazást,teleportációt?
Az időutazást soha nem fogják feltalálni, mert akkor már a mi korunkba is eljött volna valaki a jövőből. Maximum a múltba látást, de azt meg a hatalom azonnal betiltaná, különben nem tudnák tovább hamisítani a történelmet.
A teleportálásra nekem az az elképzelésem, hogy a kiindulóponton beszkennelik a teleportálandó test összes molekuláját, ezt az információt elküldik a célállomásra, és ott a már rendelkezésre álló anyagokból összerakják. Azonban egyrészt a mai internet sávszélessége nem elég ekkora adattömeg továbbításához; másrészt így csak tárgyakat lehetne biztonsággal teleportálni, mert egy élőlény nem biztos, hogy a célállomáson is életben maradna - illetve a kiindulóponton szét kellene bontani molekulákra, hogy ne maradjon belőle két példány, ami gyakorlatilag gyilkosság.
Nem tudjuk, hogy felfogják e. Egy biztos, ha valamit valaha fel is találnak ami ma lehetetlennek tűnik, azt nem tudjuk, hogy fogják. Maximum akkor lehet kivétel, ha egy módszert ma lehetetlennek tartanak, de később kiderül, hogy lehetséges.
De inkább mondjuk azt, hogyha ma lehettlennek tűnik valami, akkor azt HA valaha fel is találják, akkor se tudjuk hogyan.
Amúgy számomra az időutazás baromi rémisztő gondolat. Ugye vagy megtudod változtatni a múltat, ami rémisztő. Persze akkor fellép több paradoxon is, legismertebb a nagypapa paradoxon. Ha az időutazó másik univerzumban köt ki, az megint rémisztő. Ha nem tud változtatni a múlton, tulajdonképpen még az is.
Az időutazás gondolata rémisztő mindehogyan, de a harmadik opció a legkevésbé tűnik parának!
Elméleti gondolat: Te vissza tudsz utazni az időben, hogy megmentsd a saját szeretettedet. Viszont más meg azért tud visszautazni, hogy megölje a szeretted. A paradoxonoktól most tekintsünk el, itt a lényeg az, hogy te a saját célodra uzatol az időben, más meg ellened cselekszik. Akkor te jól tudsz járni? Kérdéses!
"Az időutazást soha nem fogják feltalálni, mert akkor már a mi korunkba is eljött volna valaki a jövőből."
Ez nem jó érv. Egyrészt tudjuk, hogy az időrendőrség megfékezi az összevissza utazgatást. Másrészt, ha egy engedélyes időutazó lebukik, akkor csak egy kicsit vissza kell menni az időben és szólni neki, hogy ne menjen. Vagy üzenni.
"A teleportálásra ..."
"Azonban egyrészt a mai internet sávszélessége nem elég ekkora adattömeg továbbításához..."
És a 6G? Vagy a 7G?
"a kiindulóponton szét kellene bontani molekulákra, hogy ne maradjon belőle két példány, ami gyakorlatilag gyilkosság."
És ha csak úgy lehetne kinyerni az információt, hogy rétegről-rétegre lebontják a testét? Akkor az nem gyilkosság, csak az utazással járó kellemetlenség.
#9 [link]
Eszerint az átlagos emberi test 2*10^27 db molekulát tartalmaz. Minden molekulának el kell tárolni az anyagát. Őszintén szólva nem tudom, hányféle molekula lehet az emberi testben, de ha mondjuk 2 bájtot allokálunk erre, akkor 65536 félét tudunk megkülönböztetni, ami talán elég. Emellett minden molekula koordinátáit el kell tárolnunk 3 dimenzióban, természetesen a lehető legnagyobb pontossággal. Az általam legjobban ismert programnyelv a Java, ebben a legpontosabb típus a BigDecimal, egy ilyen típusú változó minimum 36 bájtot foglal. Tehát egy ember teleportálásához szükséges adatmennyiség (nagyon nagyjából):
2 * 10^27 * (2 + 3 * 36) = 2,2 * 10^29
Ez hozzávetőlegesen 200 billió petabájt, vagy 200 trillió terabájt. Szerintem a 6G vagy a 7G sem fog rövidebb idő alatt elküldeni ennyi adatot, mint amennyi idő alatt hagyományos módon elutazhatnánk a Föld bármely tetszőleges pontjára.
"Emellett minden molekula koordinátáit el kell tárolnunk 3 dimenzióban,..."
Elegendő a szomszédhoz viszonyított távolságot eltárolni.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!