Azért egy valamit jobb ha tudsz. Ha nem halsz meg öregségben, attól még ha egy mesterlövész fejbe lő, akkor is meghalsz.
2022. dec. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
2/17 anonim válasza:
Akik eddig visszajöttek ide időutazók, egy se említette, hogy a jövőben halhatatlanság lesz.
Akkor valószínleg nem lesz.
2022. dec. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
3/17 anonim válasza:
Alapvetően négy dolog miatt halsz meg: életmód, környezet, sejtosztódáskor fellépő hibák és öregedés során fellépő hibák. Ezeket befolyásolhatja a mesterséges intelligencia, de én inkább úgy tekintek az MI-ra, mint egy eszköz a sok közül.
Mire jó az MI? Sok paraméter van, és sok, jó minőségű, rendezett adat. Mire nem jó az MI? Ha sokkal több erőforrást igényel, mint más megközelítések.
Az egészségügyben alapvetően három területen látom jelentőségét: 1. döntéshozó rendszerek (pl. a kórkép alapján tud betegséget előrejelezni, orvosi képalkotásnál segít megtalálni a nemkívánatos elváltozásokat) 2. Genetikai kutatások 3. Gyógyszervegyületek kifejlesztése.
Ezek segítenek életben maradni. De érted, az eugenika egy bizonytalan dolog.
2022. dec. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
4/17 anonim válasza:
A mesterséges inteligencia segítségével szerintem nem. Van így is épp elég hülye, nem kell melléjük egy mesterséges is.
2022. dec. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
5/17 anonim válasza:
Nem hiszem, hiszen az élet lényege a szaporodás, ami egyébként filozófiai értelemben az élet örökkévalóságát jelenti úgy, hogy közben az élet folytonosságát biztosító egyedek sorra halnak.
2022. dec. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
6/17 anonim válasza:
Igen. Az AI nagymértékben felgyorsítja a tudományos kutatásokat, így az életmeghosszabbító technikák előállítását is. Ezt az egyre gyorsuló ütemű technikai fejlődést nevezik technológiai szingularitásnak, amikor eléri a majdnem függőlegesen növekedés pontját.
2022. dec. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
7/17 anonim válasza:
Dolgoznak rajta, legyőzhető lesz a halál, de csak úgy, ha az ember is teljesen átalakul.
Nagyon valószínűtlen, hogy a halált valaha is legyőzik a mesterséges intelligencia segítségével. Míg a mesterséges intelligencia segíthet az emberi élettartam meghosszabbításában és az egészségügyi ellátás javításában, a halál az élet természetes velejárója, és végső soron nem lehet megszüntetni. Ezenkívül a halál „legyőzésének” fogalma olyan etikai és erkölcsi kérdéseket vet fel, amelyeket alaposan meg kell fontolni, mielőtt ezt megkísérelnénk.
2022. dec. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
9/17 anonim válasza:
A mesterséges intelligencia nem fog olyan korlátokkal rendelkezni mint az emberi agy. Gond nélkül menthető lesz a tartalma egy másik hardverbe. Lehet majd backup-olni, klónozni, stb..
A folyamat már megindult, és nyilvánvaló, hogy az emberi faj hátramarad az állatvilágba. Reméljük az AI rendszerek szeretni fognak minket, és úgy fognak viszonyulni hozzánk, mint mi a szőrös házi kedvencekhez, vagy a színes akváriumi halakhoz!
2022. dec. 15. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
10/17 anonim válasza:
A fenébe, akkor nem lesz több krimi, meg horror, meg dráma?
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!