Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a biológiai oka hogy az...

Mi a biológiai oka hogy az ember ha éhezik akkor először az izmokat kezdi lebontani és csak utána a zsírt?

Figyelt kérdés
2022. nov. 24. 20:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
AZ, hogy ez az állítás nem igaz
2022. nov. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Az izmokból csak fehérjét von el a működéshez. Néha egyébként kell is egy kicsit éhezni, hogy a tested is tudjon alkalmazkodni bizonyos szituációkhoz, ha nem tudsz ételhez jutni, ne kezdj el szédelegni.
2022. nov. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem bontja le az izmokat, legfeljebb zsugorodnak, ha nem kapnak fehérjét.

De a szervezet elsősorban a szénhidrátokat és zsírokat éli fel éhezéskor.

2022. nov. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
A fehérjéből egyszerűbb cukrot csinálni, mint a zsírból. Ezért van.
2022. nov. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Ma már elég tunya életet élek, de régen sokat sportoltam, kondiztam és könyveket is olvastam ezzel kapcsolatban, meg mondták is, - remélem jól emlékszem - hogy elvileg mindenkinek ugyanannyi izomrostja van felnőttként, ha cinege, vagy ha díjbirkózó kinézetű, csak a sportos állapotban ezek az izomrostok meg vannak duzzadva.

Ebben az állapotban komoly erőt képesek vagyunk kifejteni, de alapban is meglehetősen nagy az energia igényük izmainknak, ha nem is dolgoznak, hiszen az izomrostban a sejtek száma több, meg olyan hormonok is cirkulálnak, amelyek az anyagcserét gyorsítják, így éhezéskor elsősorban ezt kell lecsökkenteni, egyrészt azért, mert feleslegessé válnak a nagy izmok, mivel úgysem kaphatnak elég energiát a működésükhöz és ezzel csökken a szervezet energiaigénye is, másrészt raktárnak is jók, mert fehérjét tárolnak, amelyet dinamikusan lehet átalakítani a szükséges energiaforrás fajtára.

De talán - és ez a saját gondolatom - az lehet az értelme, hogy ne legyen egy olyan energia után sóvárgó része a szervezetnek, ha ennek kielégítésére hosszabb távon nincs lehetőség.

2022. nov. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez így ebben a formában nem igaz. Az inzulin az egyetlen, ami a hormonszenzitív lipázt gátolni tudja, így éhezéskor (alacsony inzulintermelés mellett) azonnal megindul a zsírok bontása. Viszont - és itt jön a "de" - a trigliceridek 3 zsírsavból, és egy glicerinmolekulából állnak, ezek közül csak a glicerin glükoplasztikus (csak belőle lehet cukrot csinálni). A zsírok vagy mennek be egyből a citrátciklusba, vagy ketontestek lesznek belőlük. Az a helyzet, hogy az emberi szervezet nem képes kizárólag zsírokon-ketontesteken élni: az arányokat el tudja tolni, de nem 100%-osan, valamennyi glükózra szüksége van. Ha ez a cukor nem jön be kívülről, akkor kénytelen abból cukrot csinálni, amiből lehet: fehérjékből (egész pontosan glükoplasztikus aminosavakból, nem mind a 20 az). Fehérje pedig hol van nagyobb mennyiségben? Az izomzatban.
2022. nov. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6-os ha jól értem akkor a zsírt bontja fel a test némi izommal?
2022. nov. 25. 07:25
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Hozzáteszem, beletelik egy kis időbe, amíg a szervezet átáll a minimál-glükóz üzemmódra, az elején egy kicsit pazarlóbb a fehérjével, mint később.
2022. nov. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
26%
Ha én szervezet lennék, először a szérumfehérjéimből lakmároznék.
2022. nov. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#9 ez azért nem lenne ideális, mert a szérumfehérjék egyik fontos feladata az onkotikus nyomás fenntartása. Az endothelium féligáteresztő hártyaként működik, ahol egy bizonyos molekulatömeg felett (normális esetben) a fehérjék nem tudnak kilépni a vérből az interstitiumba: ebből származik az onkotikus nyomás. Ez az az erő, ami plusz vizet tart meg a keringésben, ami egyrészt a vértérfogat megtartásához kell, másrészt az ödémák kialakulása ellen hat. Nagyon súlyos éhezéskor, amikor az izomzatban nincs már elég tartalék, és valóban csökken a szérumfehérjék mennyisége, ki is alakulnak ezek az ödémák. Ezt nevezik Kwashiorkornak.
2022. nov. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!