Túlmisztifikáljuk Teslát vagy nélküle tényleg nem lenne váltóáram a mai napig?
Abszolút túl van misztifikálva.
Vele egy időben sokan dolgoztak a témán, és néhányan komolyabb szakmai eredményeket is produkáltak, mint Tesla. Csak az volt, hogy Tesla nagyon jó showmanre is játszott a megfelelő befolyásos emberek támogatásával!
#5 Tesla semmilyen "ingyenenergiát" nem csinált, csak szikraközös impulzusüzemű nagyfrekvenciás generátorokat épített, melyek magasfeszültségű rezonátortekercsekkel voltak kicsatolva.
Jó sok, és akkoriban drága villamosenergiát elhasznált ezekkel a készülékekkel. Nagyon látványos szikrákat, meg világító plazmaedényeket mutatott be velük. Akkoriban ez nagy műsornak számított, de gyakorlati haszna nem lett valami sok azon kívül, hogy további adományokhoz jutott. Azután meg csődbe ment, mert "minden csoda három napig tart!"
#5
„ami a levegőn át juttatta el az áramot”
Volt ilyen, de ez csak bemutató céllal, kis energiát, kis távolságra lehet ezzel a módszerrel eljuttatni. Ezen az elven működik ma a „vezeték nélküli” töltési mód. Azonban e módszerrel nagy távolságokra nagy, több 100 MW teljesítményt átvinni nem lehet.
#8 Azért már a mai tudásunkkal lazán mehetne 100 kW is, pl. egy egy helyben köröző elektromos repülőgép ellátására a földről.
Persze ehhez Tesláénál tízezerszer nagyobb frekvenciájú generátorokat, és nagy nyereségű antennákat használnánk. Kissé előbbre van már a mai tudásunk az elektrotechnika terén!(Vagyis - már akié.)
„Tesláénál tízezerszer nagyobb frekvenciájú generátorokat, és nagy nyereségű antennákat használnánk”
A rádióadókban már régóta használnak ekkora frekvenciákat, a nagy nyereségű antennák is már régen ismertek, mégsem valósult meg ez az ötlet. Vajon miért?
„Kissé előbbre van már a mai tudásunk az elektrotechnika terén!(Vagyis - már akié.)”
Ezek szerint a te tudásod már előbbre van, az enyém nem. Na akkor várjuk tőled a 100 kW-os egy helyben köröző elektromos repülőgép ellátásának megvalósítását a földről. Solton van a Kossuth adó, melynek teljesítménye 2000 kW, még sincs a közelben „ingyen energia”. Ezzel a módszerrel a villamos energia átvitele nem oldható meg. Vagy, ha szerinted igen, akkor miért nem alkalmazzák sehol?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!